Otvorenie snowboardovej sezóny na práškoch

Ahojte 🙂 ,

 

Tak ako si teda žijeme a zvykáme na nový domov v Lake Louise?

DSC_0607IMG_0436IMG_0210IMG_0451IMG_0386IMG_0278

Dá sa povedať, že už sme pomerne zabehnutí, a z prvotnej radosti sme sa ocitli…ako to nazvať…v realite.

 

Naše dni voľna sme sa snažili využívať naozaj naplno, a ešte kým nebolo tak nasnežené, tak sme podnikli menší výlet na neďaleké ľadovcové jazero Minnewanka Lake, ktoré má dĺžku neuveriteľných 21 kilometrov (je také poždĺžne kľukaté)!

DSC_0380DSC_0545DSC_0602DSC_0588DSC_0564DSC_0400DSC_0577

V lete sa tam ľudia chodia kúpať, loviť ryby,  člnkovať, do okolia chodia kvôli turistike, či bicyklovaniu. A to nehovorím o tom, na akom nádhernom mieste je posadené. Proste paráda! 🙂

DSC_0585DSC_0412

Pred odchodom do Kanady sme si vytvorili taký imaginárny zoznam toho, čo by sme tu nikdy nechceli riešiť:

 

Na prvom mieste to boli určite zuby. V tesnom závese boli problémy s autom. Dôvodom bolo samozrejme to, že sú to snáď jedni z najdrahších a najnepríjemnejších vecí, ktoré sa vám tu môžu stať.

 

Ale čo čert nechcel…

 

Prvá fáza – Maťovi začal opúchať zub. Druhá fáza – Maťa začal bolieť zub. Tretia fáza – zub bolí ako čert, v noci nemôže spávať, takmer všetky tabletky  z domu proti bolesti sa minuli, žuvanie klinčeka vôbec nepomáhalo. Zvažujeme pohotovosť, prezeráme cenníky zubárov v okolí, ale aj v Calgary…predsalen, dať za vyvŕtanie zubu v Banffe alebo Canmore niečo okolo 1000 CAD, to už nie je sranda. Navyše, to nahnevá, keď si pred odchodom dáte porobiť naschvál všetky zuby, aby bol na rok s nimi pokoj, a toto sa stane.

 

Po týždni tejto tortúry, bolesti, nespania, trápenia, presviedčania a neznesiteľného Mateja, sme si naplánovali našu prvú snowboardovú otváračku v stredisku Mount Norquay, kúsok od Banffu. Neprišlo mi to ako najvhodnejší nápad, hlavne z dôvodu všetkých tých starostí so zubom, ale tvrdohlavý Matej nie a nie ustúpiť a navštíviť zubára.

IMG_0525IMG_0282

Po snáď najhoršej noci KONEČNE zahlásil, že už sa to nedá, a musíme ísť k zubárovi. Našli sme kontakt na jedného pôvodom českého zubára, ktorý mal ordináciu v Canmore.

 

Plán bol – prísť tam, vybaviť zub, a následne snowboardovať. Cestou sme riešili, či nebude lepšie zub vytrhnúť, pretože vytrhnutie sa pohybovalo niekde okolo 500 CAD, čo by teoreticky mohlo vykryť aj naše cestovné poistenie, ktoré prepláca zubne oštrenia do výšky 350 € :D, celkom vtipné, keď si uvedomíte, koľko tu tie zákroky stoja. My sme totiž nevedeli, čo presne má s tým zubom, ak je problém s kanálikom, alebo nervom, bude treba viacero ošetrení… a nechcem pomyslieť na cenu, ale kľude sa to môže vyšplhať aj niekam do 3000 CAD.

 

Tak – nejak sa už Maťo videl s 31 zubami, v prípade, že nebude iná prípustná možnosť.

 

Po príchode do čakárne sme sa dozvedeli, že ak chceme ošetrenie v ten deň, musíme si počkať do 13:00, kým bude mať zubár na Maťa čas. Takže, dnes žiadny snowboarding. Matejkovi to na nálade veru moc nepridalo, pretože sa už veľmi tešil. Nevadí, sľúbila som mu, že pri najbližšej príležitosti ideme hocikam.

 

O 13tej vstúpil do ordinácie a cca po pol hodinke vyšiel s takým kostrbatým úsmevíkom z dverí. A s 32 zúbkami v papulke. Verdikt bol taký, že je škoda trhať v podstate zdravý zub, ktorého jediným problémom bolo to, že tam mal väčšiu plombu, ako by mala byť, a tá tlačila na nerv, ktorý sa zapálil a tak bolel. Matejo vyfasoval krabičku Penicilínu na vyliečenie zápalu a účet na 70 CAD, čo bolo super.

IMG_0288

Zo dňa na deň to bolo lepšie, snáď sme si týmto počinom vyčerpali všetky kanadské zubné nepríjemnosti, a do konca pobytu sa zaobídeme bez podobných problémov.

 

O pár dní, ako sme si sľúbili, tak aj bolo, čakala nás otváračka strediska Nakiska v oblasti Kananaskis. Museli sme sa trošku previezť smerom na Calgary, ale cesta to bola veru krásna.

IMG_0295IMG_0578IMG_0581IMG_0300

Jediným mínusom toho dňa bolo, že teploty sa pohybovali niekde okolo mínus 24 stupňov, čo pri jazdení až tak nevadilo, ale pri sedení na lanovke sme si prestávali cítiť prsty na nohách a rukách, čo už začínalo spôsobovať veľmi nepríjemnú bolesť, čo som už neľahko znášala ja 😀 .

IMG_0571IMG_0315IMG_0532IMG_0542

Ale pojazdili sme, sezónu sme tým pádom úspešne zahájili, a tešili sme sa na ďalšie dni.

IMG_0560IMG_0557IMG_0547IMG_0323IMG_0575IMG_0293

A takto si tu žijeme, keď práve nepracujeme 😉

IMG_0519

IMG_0395

 

L

 

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s