Šťastné a veselé ?!?

IMG_0646

Posledné dni sa niesli v znamení práce, práce, práce a snowboardinguuu! 🙂 Po dlhom zvažovaní (rozumej tak minimálne 2 týždne) sa Maťo konečne rozhodol „zainvestovať“ do celosezónneho mid-week skipasu do Lake Louise Ski Resortu.

IMG_0622IMG_0690IMG_0633IMG_0775 (2)IMG_0597

Podprsenkovník 😀

Doteraz mu tá cena nedá spávať, ale v podstate je rád, že ho kúpil hneď na začiatku sezóny, takže sa mu krásne vrátil po 11. dňoch jazdenia.

img_0732.jpgIMG_0799IMG_0736

Ja som sa ulakomila iba na Lake Louise Plus Card, pretože som vedela, že nebudem chodiť až tak intenzívne jazdiť. Tak som mala 7 celodenných vstupov, pričom 3 z toho som mala zadarmo a platila som iba 4 🙂 . Plus všeliaké zľavičky a tak 🙂 .

IMG_1197IMG_0999IMG_0611IMG_0643

Dni sa míňali, snehu pribúdalo a vlasy… rástli. Za tie moje som bola, samozrejme, vďačná. Lenže. Maťo, čo sa doma chodil dávať strihať každé dva týždne, vo Vancouveri to zmenil na každé tri. A v Lake Louise sa nestrihal, odkedy sme prišli. To činilo dobré dva mesiace. Povedali sme si dosť, v Canadian Tire sme zainvestovali do strojčeka na vlasy, pozreli Youtube videá na štýl „How to…“ a vrhli sme sa do toho.

 

Bojové podmienky v našej mini izbičke nám to veru neuľahčovali, a ani Matej, ktorý je na svoje vlasy citlivý a neustále bol nespokojný :D. Niekoľkokrát ma dobre vypotilo, keď som videla priebeh vzniku účesu, no našťastie z Maťa Samuraja sa stal Fešák Matej. Trvalo nám to síce niečo vyše hodinu a mňa skoro porazilo, ale výsledok stál za to.

UAZP0335

 

Pomaly sa blížilo jedno z najkrajších, no tento rok pre nás aj jedno z najsmutnejších období v Kanade, Vianoce.

IMG_0716

Hotel praskal vo švíkoch, pred Vianocami, na Vianoce, po Vianociach, sme mali úplne plno. Vyše 600 ľudí v hoteli, ťahanie aj 12 dní vkuse. Navyše sme s Maťom mali 3 týždne pracovné služby tak, že ja som mala doobedné a on iba poobedné. A tak to bolo, žiaľ, aj na Štedrý deň, Silvestra a Nový rok.

Nebolo to jednoduché, ale prežili sme. Spravili sme si náš vlastný súkromný Štedrý deň na najbližší spoločný deň voľna, a to 27. decembra. Boli sme si nakúpiť, strávili sme pekný deň v Banffe a večer sme ukuchtili slovensko-kanadskú zdravú verziu štedrej večere: losos na masle, pečené bataty, grilovaná zelenina a palacinky s nutellou.

IMG_1066IMG_0907

Zapálili sme sviečky, pustili si koledy a aj nejaké tie darčeky sa objavili pod naším improvizovaným stromčekom. Nemalo to chybu a ani sme nečakali, že to bude mať naozaj takú reálnu vianočnú atmosféru.

IMG_1077IMG_1120IMG_0926

Po Vianociach sme vybehli na výlet do Calgary, trochu povymetať obchody.

IMG_0731IMG_1013IMG_1018

Och, ako mne chýbajú nákupyyyy 😦 😀 . Mestské dieťa, chápete.

IMG_1028IMG_1021

Ale viete, kto bol inicátorom… Nie ja. Ja som iba žobornila, aby sme išli, ale vždy mi to bolo zamietnuté, nech nevymýšľam. Keď tu zrazu, Maťo si objednal boty na snowboard, ktoré mu boli malé. Poštovné by stálo pomaly viac ako celé topánky, tak bolo rozhodnuté. Ide sa do Calgary…

 

V súvislosti s Vianocami nás čakala ešte jedna príjemná vec, a tou bola firemná povianočná párty, keď sa to v hoteli trošku upokojilo. Konečne sme sa upravili do podobizne, ktorá nám je  známa z čias minulých, a niektorí kolegovia nás ani nespoznali, haha 😀 .

IMG_1433

Párty bola v znamení kopy dobrého jedla, zábavy a nejakých darčekov 😀 😉 .

IMG_1451IMG_1511

Po tomto „cirkuse“ prišiel menší útlm, mali sme čas trošku si konečne oddýchnuť a začať vymýšľať ďalšie výlety, muhaha 😀 .

IMG_1070

 

L

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s