Naprieč Britskou Kolumbiou

Prvá zastávka v Kanade bola u Tima Hortonsa (boli sme hladní ako vlci, navyše sme už mali plné zuby amerických McDonaldov).

Museli sme sa posilniť, pretože nás čakala bojová úloha – svojpomocne si vymeniť motorový olej v aute. V servise by nás to vyšlo tak 150-200 dolárov, takže nebolo čo riešiť.

Zaparkovali sme pred obchodným centrom Canadian Tire (niečo ako obdoba nášho Baumaxu alebo Obi). Nakúpili sme sadu náradia, nádobu na starý olej a bandasku nového oleja. Presne ako sme predpokladali, zátka na olejovej vani nie a nie povoliť. Celá ta situácia bola s odstupom času pomerne vtipná 😀 .

Maťo ležiaci pod autom na karimatkách, iba ho tak triaslo, ako sa snažil uvoľniť uzáver. Ja som sledovala situáciu, či nás nejaký SBSkár nejde vyhodiť. Celá táto „akcia“ bola sprevádzaná nervami a nadávkami 😀 , už sme mysleli, že to nedáme a budeme musieť absolvovať cestu na Aljašku a späť so starým olejom. Uzáver našťastie nakoniec povolil, my sme olej zdarne vymenili a nikto nás nepokutoval 😊 . Presunuli sme sa na rest areu, kde bolo legálne zotrvať 8 hodín, tak sme mohli spokojne zaspať.  Boli sme tam jediní.

Dnes nás čaká dlhááá cesta, čo znamená skorý budíček. Prvá zastávka smerom na Aljašku bude v mestečku Prince George. Po niekoľkých hodinách cesty ma Maťo konečne nechal trošku šoférovať 😊 . Prešla som cca 300 kilometrov, čo je pri tých už niekoľkých tisícoch úplne smiešne. On si chcel trošku oddýchnuť, možno pospať, no zo spánku nič nebolo, asi sa bál o moje šoférske zručnosti 😀 . Postupne sa začal nudiť a už to bolo: „No Lulu, dobre, už sa vymeníme.“ A bolo po mojom šoférovaní 😀 .

1921

Do Prince Goorge sme prišli približne 3:30 poobede. Nakúpili sme nejaké jedlo a pivo na cestu a cez wifi vo Walmarte sme sa spojili s kamarátmi – s Ankou a Danielom, ktorí nás prichýlili hneď po neúspešnom príchode do Vancouveru.

Aktuálne žijú v mestečku Smithers, cez ktoré sme mali prechádzať, tak nebolo o čom. Dohodli sme stretko u nich doma, hecli sme sa, že to dnes ešte nejak odšoférujeme, a už sme sa iba tešili.

Naveľa sme to už nejak zvládli, príchod sme mali pred 8:00 večer. Dnes sme dali 1000 km na jednu šupu. Ku koncu to už naozaj nebola sranda. Mestečko Smithers je položené naozaj na nádhernom mieste, obklopené horami, takže cesta tam bola naozaj zážitok.

12

Boli sme veľmi šťastní, že sa nám podarilo s Ankou a Danielom opäť stretnúť. Mali sme si toľko čo rozprávať 😊 . Na dnešnú noc sme mali snáď najluxusnejší spací spot, aký sme len mohli mať. Bola to stodola, ktorá nemala chybu. Opäť sme mohli nerušene spať bez obáv, že by nás prišiel niekto vyhodiť 😊 .

3

Ránečko na tomto miesto bolo ako z rozprávky 🙂 !!! 

78910456

Ďalší deň sme sa žiaľ museli rozlúčiť a pokračovať v ceste. Ďakujeme za prychýlenie ;)…znovu .

11

Tankujeme plnú nádrž, ako vždy. Teraz je to ešte dôležitejšie, keďže ideme na miesta, kde rozostupy medzi jednotlivými čerpacími stanicami sú aj niekoľko sto kilometrov.

Na naše prekvapenie, asi hodinu po odchode zo Smithersu stretávame nášho prvého medveďa v divočine, a to iba niekoľko metrov od cesty! 😊

1312

Cestou míňame množstvo Rest areí, ktoré sú absolútne úžasné, na každej jednej je minimálne jedna suchá toaleta, dokonca mala každá doplnený toaletný papier a antibakteriálny gél, sedenie so stolíkmi, lavičkami, grilmi a smetnými nádobami. Za to palec hore,  Kanada sa naozaj stará.

22

Prechádzame nádhernou krajinou a častokrát nevieme kam sa skôr pozerať.  Na frekvencii áut je už cítiť, že sa vzďaľujeme väčšej civilizácii. O to viac sa nám to páčilo 😊 . Takmer kdekoľvek sme zastavili, boli sme tam iba my. Nepočítam benzínky, to bola povinná zastávka vždy, keď sme nejakú videli, okamžite sme tankovali plnú. Pre istotu 😊 .

Počas toho, ako sme zvažovali cestu na Aljašku, sme sa snažili nájsť dostatok informácií o cestách ako takých, v akom sú stave, či je to miestami ťažko prejazdné, či sú rozbité a podobne.. Nič konkrétne sme nenašli, väčšinou iba info o tom, čo všetko si ľudia so sebou berú – pre každý prípad. My zatiaľ môžeme povedať, že cesty sú relatívne v poriadku, sem-tam nejaká jama, občas viacej štrku a podobne. Nič katastrofálne. V porovnaní so slovenskými boli vo výbornom stave. Ale aby sme to nezakríkli – uvidíme, čo nás bude čakať neskôr.

Cesta na Aljašku pokračuje a my stretávame hneď pri ceste medvedicu s dvoma mláďatkami.Našťastie boli dostatočne zaujatí obhrýzaním trávy popri ceste, tak sme ich mohli nenápadne pofotiť 😊 .

141615

Od tejto chvíle akoby sa s medveďmi vrece roztrhlo :O . 

1718

Plánovaná zastávka na túto noc je pri jazere Good Hope Lake 😊 .

map

L

 

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s