Crater Lake National Park

Roadtrip po Amerike pokračuje a my sa pomaly presúvame na sever. Prechádzame mestečkom Mendocino ( kto by si bol pomyslel, že také vôbec reálne existuje, ja ho poznám iba z tej pesničky v Repete..“kvôli mne vraj má rád Mendocíno, Mendocíno“ 😀 ) .

mapa

Pomaly sme sa dostali na kľukatú pobrežnú cestu, ktorá nám až nápadne pripomínala Road to Hana na ostrove Maui na Havaji. Nemala konca kraja a ja som miestami opäť iba pregĺgala a predýchavala.

Zastávka na prevetranie drona prišla viac ako vhod. Natočili sme zábery z pobrežia oceánu, z ktorých sme boli naozaj nadšení. Spoločnosť nám robil iba jeden hľadač vzácnych kovov s takým tým pípačom, no či bol úspešný, to už ťažko povedať, podľa nás ani moc nie 😀 .

Po ceste do Eureky sme zistili jednu nemilú vec, že nám obom naúčtovali v kanadskej banke poplatok 99 CAD za kreditku. Skoro nás vystrelo. Okamžite sme tam volali a našťastie po vysvetlení situácie, že kreditky už dlhodobo nepoužívame, navyše za pár týždňov odchádzame domov, nám kreditky zrušili a poplatok vrátili. Uff. To bolo zas nadávok 😀 .

123

Noc sme strávili opäť na jednej z top Caltrans rest areí, konkrétne s názvom Trinidad. Bolo vidno, že sa blížime k Oregonu, ktorý je typický mohutnými a majestátnymi stromami. Bolo tam krásne okolie, piknikové stolíky, pokoj a záchody 😊. V aute sme si pozreli Simpsonovcov, pokým nám vydala baterka na mojom biednom notebooku a spali až do rána bieleho.

45

Nabití energiou sme to namierili do Národného Parku Crater Lake, ktorý je piatym najstarším národným parkom v USA. Beautiful Pass platí aj tu 😊 . Jedna z ciest bola neprejazdná kvôli snehu, tak sa nám to trošku predĺžilo. Ja som stále vyzizovala medvede, všade to vyzeralo ako potenciálne nebezpečné 😀 . Zatiaľ sme videli iba tie v Yellowstone, a tie sa rátajú iba tak na päťdesiat percent , tak sme (skôr ja) boli takí vzrušeno-vydesení, že aj ich stretnúť  chceme a možno aj nie 😀 .

67

Áut sme stretávali za posledné dni naozaj pomenej, čo bolo pre nás celkom fajn. To sa ale menilo čím bližšie sme ku Crater Lake-u boli. Jazero bolo nádherné a žiarivo modré.

89

Sneh ešte viac umocňoval celkovú atmosféru toho miesta.

1011

Kedysi to bol vulkán, ktorý niekoľko tisíc rokov pred naším letopočtom explodoval a v mieste kráteru sa vytvorilo toto spomínané jazero, ktoré je deviatym najhlbším na svete.

14

V okolí je množstvo turistických chodníkov a cestičiek na turistiku, no keď sme tam boli my (koncom mája), väčšina z nich bola uzavretá práve kvôli snehu.

1213

Po odchode z parku sme už začínali riešiť náš dnešný nocľah. Pozerali sme niečo na iOverlanderi, no čím odľahlejšie miesta to boli, tým menej spotov tam bolo vyznačených. My sme sa radi nechali inšpirovať, predsa len, ísť niekam na istotku je lepšie ako blúdiť kade-tade, i keď nie vždy sa to dá. Takže sme opäť boli v situácii, že buď to bolo mimo našej trasy a museli by sme zachádzať, alebo to bolo prístupné pre jeepy a terénne autá. Zvoli sme nakoniec zachádzku a spravili sme tú najlepšiu vec!

15

Čarovné miesto je presne to slovné spojenie vhodné pre tento divoký lesný kemp neďaleko Mt. Thielsen, kde sme boli absolútne nikým nerušení.

1617

Boli tam drevené stolíky, suchý záchod a dokonca tehlový gril na opekanie, keby mal niekto záujem 😀 , nám postačil aj náš malý varič 😊 .

1819

Ja som samozrejme neustále musela sledovať situáciu navôkol, či nebudeme mať nejakú chlpatú návštevu 😊 . Nakoniec sa žiadna taká návšteva nekonala, maximálne nejaké tie komáre, ale to sa vyriešilo, keď sme po uvarení večere zaliezli do auta.

Presne takto si chceme ten trip pamätať!!!

2324

L

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s