San Francisco

Budíme sa v rezidenčnej štvrti ešte pred budíkom do zamračeného a zahmleného San Francisca.

No zahmlené nebolo len mesto ale aj moja hlava 😀 cítil som sa ako zbitý pes, myslel som, že obsah môjho žalúdka uvidí svetlo sveta ešte raz, neviem či som niečo zjedol alebo čo, no bolo mi fakt zle. Nepomohla tomu ani návšteva mekáču asi v najhoršej štvrti SF, možno sú aj horšie, no my sme mali celkom dosť aj z tejto.

Do 8mej boli niektoré parkoviská v meste zadarmo, tak sme odparkovali v pofidérnej zadnej uličke neďaleko už spomínaného Mc, že si dáme aspoň kávu, kedže sme spali asi 4 hodiny.

McDonald otrasný, preplnený bezdomovcami, asi sme fakt mali štastie na nie práve vyhlásenú štvrť. Zobrali sme teda kávu a utekali kade ľahšie.

Nejaká ta hodinka prešla a parkoviská už zadarmo neboli, ale na takéto mesto to nebolo až také zlé. Ceny parkovania v okolí prístavu a v centre mesta, teda tam kam sme mali namierené, sa pohybovali od 2 do 4.50 USD na hodinu.

Prvou zastávkou bol PIER 39…zazračné rybárske mólo, kde by mali byť tuleníci alebo sea lions, alebo čo to je vlastne za tvora. Lulu bola trochu posadnutá týmito stvoreniami, tak sme počas cesty pátrali po tuleňoch kde sa dalo. Neveril som tomu veľmi, že by sa tam naozaj nejaké zdržiavali, ale čo človek neurobí pre svoju polovičku 🙂 😀 .

Vydávame sa teda na pátranie po tuleňoch. Mólo bolo prázdne, všetky obchodíky pozatvárané a nebol tam žiadny náznak toho, že by tam naozaj nejaké tulene boli.

2

Až kým sme neprišli skoro na okraj móla. Zrazu sme začuli v diaľke divné zvuky, také tie agh agh agh 😀 😀 😀 tulenie zvuky 😀 . Lulu do behu, vybehli sme po schodoch a tam snád 200 týchto príšerok. Vyhukovali 😀 bili sa a vylihovali na drevených pontónoch.

3456

Nemohli sme sa vynadívať, dočítali sme sa, že ani vedci nevedia, z akého dôvodu sa zhromažďujú práve na tomto mieste, v roku 2009 ich vraj bolo okolo 1700 :O . Pobudli sme tu celkom hodnú chvíľu, ale ostatné miesta nepočkajú, tak sme tuleňom zamávali a šli ďalej.

7891011

1617

Inak tú hmlu, ktorá mimochodom stále nezmizla, vraj volaju Karl 😀 . Ten nám spôsobil menšie problémy, ale človek si nevyberá. Povedali sme si, že skočím pozrieť na Twin Peaks, mal odtiaľ byť krásny výhľad na cele SF. Chcel sme tam počkať, kým sa Karl trochu neumúdri, no po ceste hore dokonca začalo pršať, takže náš výhľad bol asi….takýto…

1819

Nevadí 🙂

Ideme pod most :D, teda na jednu z mestských pláží, Baker Beach, z ktorej by mal byť parádný výhľad na celý Golden Gate. Parkujeme zadarmo 🙂 , čo bolo v porovnaní s LA celkom milé prekvapenie.

Most bol fakt úžastný, vrcholky v hmle tejto chvíli dodávali na atmosfére 🙂…nádhera !!!

202122

Spravili sme asi milión fotiek, nevedeli sme, či sa za chvíľku Karlík nezačne valiť na mesto, a celý most nezmizne. Našťastie sa tak nestalo, dokonca neskôr sa nám aj celkom vyjasnilo. 

2325

Pomotali sme sa ešte trochu po Downtowne a iných mestských plážach, no a na koniec dňa sme prešli na druhú stranu mosta.

262728

Platí totiž pravidlo, že z mesta smerom na sever neplatíte mýto, no ak by ste chceli prejsť po Golden Gate späť do mesta, zaplatíte 8 USD. Teda aspoň myslím, že to takto nejak funguje 😀 .

My sme si pobehali všetko, čo sme v meste chceli za jeden deň, síce trochu dlhší, zdalo sa ako keby mal 30 hodín.

Určite by sa v tomto nádhernom meste dalo zostať aj dlhšie a preskúmať ho viac, no tým, že sme spali v aute, to veľmi vhodné nebolo. Počas našej cesty sa vždy najťažšie hľadalo miesto na spanie v mestách a ďalšiu noc v rezidenčnej štvrti sme stráviť nechceli.

V iOverlanderi sme si vytipovali jeden spací spot na druhej strane mosta, neďaleko Bay Area Discovery Museum.

293031

Bolo tam verejné parkovisko, na ktorom vraj bolo možné prenocovať, ak sa teda budete správať tzv. LOW PROFILE 😀 😀 inak sme sa už ani spávať nevedeli 😀 .

A naozaj tak bolo, poloprázdne parkovisko, na zatiaľ asi najlepšom spote na akom sme s našim milovaným autíčkom spali. Veď posúďte sami 😉 .

3233343536

Jedna nočná 🙂

37

Ďalšie ráno bolo nádherne slnečno…

3839404142

Určite odporúčam minimálne sa previezť po Conzelman Road. Všade popri ceste sú vyhliadky, a ak máte štastie a nejakým zázrakom zaparkujete, budete mať najkrajší výhľad na Golden Gate v meste 😉 ….

4544

My sa týmto so San Franciscom lúčíme a pokračujeme v našom dobrodružstve smerom na sever…

43

M

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s