Yosemite National Park

Ešte v deň návštevy Sequoia National Parku sme to chceli zmáknuť do Big Sur State Parku…Na naše veľké sklamanie sme (našťastie včas) zistili, že smerom k nemu pri pobreží nastal zosuv pôdy, cesta bola porušená a neprejazdná 😦 .

1 Big sur2 Big sur

( Zdroj: Google )

Niekedy sa to zvykne stávať, pretože je to pobrežná cesta, a keď sú dlhšie trvajúce dažde, tak to podmyjú, a dvaja úbohí cestovatelia zo Slovenska majú smolu 😀 . Maťo bol patrične nahnevaný, takže tempo a štýl jazdy bol tomu prispôsobený 😀 .

Ani sme sa nenazdali, už sme aj videli tunel, ktorý viedol do Yosemite National Parku. Trošku sme boli sklesnutí, šťastie nám veľmi neprialo, navyše celú cestu bola hmla, pod mrakom a sychravo.

Čo sa ale nestalo po výjazde z pomerne dlhého tunela…Privítal nás Jurský park!!!

3 Yosemite National Park4 Yosemite National Park5 Yosemite National Park6 Yosemite National Park

Slnkom zaliata nádhera, akú sme ešte nevideli. Navyše to počasie, ktoré bolo diametrálne odlišné od toho, keď sme vchádzali do tunela. Myslím, že to majú na svedomí tie obrovské hory, ktoré všetky tie mraky a hmlu “zvonku” zachytávajú.

Boli sme naozaj ohromení, sadáme do auta a ideme k najbližšiemu vodopádu, ktorý sme videli už z diaľky – Bridalveil Fall.

7 Yosemite National Park8 Yosemite National Park

Vyťahujeme kamery, foťáky a plní nadšenia utekáme k obrovskému vodopádu. Ten pri dopadaní fŕkal všade navôkol, po asi 30 sekundách sme boli totálne mokrí. Nevadí, už nám to bolo jedno.

11 Yosemite National Park

Strávili sme tam peknú chvíľu a s cícerkami vody kvapkajúcej z vlasov sme nasadli do auta a pokračovali v ceste.

Mali sme viacero zastávok, to sa jednoducho nedalo nezastaviť. Motkali sme sa a vychutnávali neskutočné výhľady.

12 El Capitan Yosemite National Park13 El Capitan Yosemite National Park14 Yosemite National Park15 Yosemite National Park16 Yosemite National Park17 Yosemite National Park

Asi máme slabosť na vodopády, tak sme nemohli samozrejme vynechať Upper and Lower Yosemite Falls.

18 Yosemite National Park

21 Yosemite National Park22 Yosemite National Park23 Yosemite National Park24 Half dome Yosemite National Park

Jasné, že nám hneď napadlo zostať tam cez noc, aj napriek pomerne chladnejšiemu počasiu. Oznamy o plných kapacitách kempov nás hneď stiahli naspäť z oblakov priamo k zemi, a my sme sa museli zmieriť s tým, že dnes Yosemity musíme opustiť 😦 .

25 Yosemite Falls26 Yosemite Falls

Je tam naozaj nielen na čo sa pozerať, ale aj na čo liezť a objavovať – tým myslím rôzne chodníčky, trasy, výhľady a pod. Pokojne by sa tam dali stráviť aj dva týždne 🙂 ( keby máme toľko času a financií ) . 

Cestou preč sme išli popri rieke, kde sa veselo raftovalo – trošku sme im závideli, snáď sa aj nám zadarí niečo také niekedy vyskúšať.

Ďalší deň sme mali na pláne surferské mestečko Santa Cruz. Prešli sme sa po viacerých plážach, ktoré boli naozaj krásne, samozrejme, že sme nemohli vynechať ani maják Walton Lighthouse 🙂 .

27 Santa Cruze28 Santa Cruze29 Santa Cruze

Prechádzali sme aj centrom tohto, na americké pomery pomerne malého mestečka, no veľmi nás neoslovilo.

Čo nás ale zaujalo, bola obrovská horská dráha, z ktorej sme už z diaľky počuli šialené výkriky. Tam musíme íísť !!! Zistili sme, že tam je zábavný park Santa Cruz Boardwalk s kopou všeliakych atrakcií.

My sme už mali vybraté, horská dráha (podľa Mateja húsenková) musí byť 😉 . Cena bola navyše celkom priaznivá (7 dolárov/osoba). 

30 Giant dipper

( Zdroj: Google )

Počkali sme si chvíľku v rade a potom sme zažili tú najlepšiu jazdu !!! Párkrát som letela vzduchom, že keby som neni pripútaná, letím ako vecheť 😀 .

31

Ešte by sme si to hocikedy zopakovali 🙂 .

32 Map

L

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s