Sequoia National Park

Ránečko v Malibu bolo ako zo sna, chýbal už len surf a bolo by to dokonalé 🙂 .

0 Malibu beach01 Malibu beach

Na dnešný deň sme nemali žiadny konkrétny plán, chceli sme sa len presunúť bližšie k Národnému parku Sequoia, ktorý sme mali zdolať na nasledujúci deň.

USA Road trip mapa

Dochádzalo nám už čisté oblečko, tak sme v Santa Barbare behli do práčovne, kde sme strávili pekných pár hodín.

Mesto bolo naozaj pekné a historické, zastavili sme sa na chvíľku aj na pláži, no keďže parkovanie bolo aj tentokrát platené, tuším 10 USD na deň, poobzerali sme sa trochu a pokračovali sme v ceste.

banner3untitled

Zdroj: Google

Od Santa Barbary sa cesta tiahla cez kalifornské vnútrozemie, čo sa nám až tak nepozdávalo. Konečne sme dorazili do Fresna, odparkovali sme to pred Walmartom a pobrali sa do ríše snov 😀 .

Sequoia bola na dosah, už len pár km a sme tam. Počasie ráno nebolo nič moc, zamračené, hmla, popŕchalo. Báli sme sa, že sme netrafili správny deň na návštevu tohto národného parku, ale naopak bolo to o to zaujímavejšie, tie stromy boli neuveriteľné a k tomu tá hmla. Nádhera ! ! ! Viac slov tu asi netreba…fotky vravia za všetko 🙂 .

1 Narodny park Sequoia2 Narodny park Sequoia3 Narodny park Sequoia4 Narodny park Sequoia5 Narodny park Sequoia6 Narodny park Sequoia

Strom starý vyše 2200 rokov, vysoký cca 84 metrov :O .

7 Narodny park Sequoia8 Narodny park Sequoia9 Narodny park Sequoia10 Narodny park Sequoia11 Narodny park Sequoia12 Narodny park Sequoia13 Narodny park Sequoia14 Narodny park Sequoia15 Narodny park Sequoia16 Narodny park Sequoia17 Narodny park Sequoia18 Narodny park Sequoia19 Narodny park Sequoia20 Narodny park Sequoia21 Narodny park Sequoia22 Narodny park Sequoia23 Narodny park Sequoia24 Narodny park Sequoia25 Narodny park Sequoia26 Narodny park Sequoia27 Narodny park Sequoia28 Narodny park Sequoia29 Narodny park Sequoia

Malá rada na záver, ak sem budete plánovať cestu, zistite na oficiálnej stránke parku, či tam nie sú lesné požiare alebo v blízkom okolí. V tejto oblasti sú veľmi časté.

M

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s