Los Angeles a Disneyland Anaheim

0mapa

Naša prvá zastáva v Los Angeles bola na známej Newport Beach. Doprava týmto smerom sa čím ďalej, tým iba zhoršovala. Všade samé zápchy, kolóny a nemožné zaparkovať. Po takmer hodinovom blúdení po platených parkoviskách, kde aj tak nebolo jediného voľného miesta, sme konečne našli miesto neďaleko pláže. Vybehli sme na mólo, odkiaľ sme mali výhľad na všetkých surferov, na ľudí piknikujúcich na plážach, navôkol boli všadeprítomné pelikány.

123

67

Odtiaľ sme sa presunuli smerom k Huntington Beach, kde to s parkovaním nebolo o nič lepšie, za parkovanie si pýtali neuveriteľné prachy, čo nám v podstate až tak nevadilo, pretože počasie na kúpanie zrovna nebolo. Pofukoval chladnejší vetrík, o teplote oceána radšej pomlčím 😀 . Nakoniec sme to naveľa zaparkovali niekde pri Venice Beach. Išli sme sa aspoň poprechádzať po plážach, ktoré boli naozaj parádne. Ešte sme začali zvažovať aj sprchu na pláži, no voda bola minimálne taká studená, ako tá v oceáne, takže tento plán sme rýchlo zavrhli :D.

9101112

Ako sme sa presúvali tými zapchatými cestami, uvedomili sme si, že aj naša dnešná noc bude pomerne zaujímavá, nebolo kde postáť, nie ešte niekde plánovať zostať na noc. Ani aplikácia nám už veľmi nevedela v tomto smere pomôcť, a my sme nemali tušenie, kde to dnes zalomíme. Boli sme si poobhliadnuť asi dve miesta, no obe boli v podivných štvrtiach s výskytom rôznych indivíduí, čo sa v podstate veľmi nelíšilo od zvyšku Los Angeles 😀 . Pred západom slnka sme náhodou natrafili na veľké platené parkovisko vedľa policajnej stanice neďaleko Santa Monica Pier.

Zaparkujeme tátoša a západ slnka si ideme užiť na nádhernú pláž. Na veľkom móle boli kolotoče, obchodíky, hračky, jedlo, suveníry, jednoducho hocičo, na čo si len spomeniete.

13141516171819

S plnými topánkami piesku a širokými úsmevmi sme išli nájsť ešte nejaké záchodíky, pretože sme vedeli, že na betónovom parkovisku v strede Santa Monicy to už nebude možné. V tichosti a po tme niekde v Los Angeles zaľahneme a spíme 🙂 .

Skorý budík 5:20, aby sme sa vyparili nenápadne ako taký smrad, kým nás niekto neodchytí 🙂 a hlavne, aby sme sa vyhli tým otrasným zápcham. Noc na platenom parkovisku nás vyšla na 12 dolárov, o´, ako dobre 🙂 .

Los Angels nás vítalo prázdnymi cestami a ešte prázdnejšími ulicami. Ešte večer nám GPS ukazovalo cestu k Chodníku slávy v premávke niečo okolo hodiny, dnes ráno sme to dali tak za 15 minút. 

202829

Presne tak, Chodník slávy, presne tam sme mali namierné. Zaparkovali sme to v najbližšej možnej uličke, ktorá sa nám zdala najviac bezpečná, aj keď všetky boli na jedno kopyto, rovnako otrasné. Po vystúpení z auta nás “ovial” závan močiek a iných vecí. Super, nedeľa ráno, víkendová divočina bola veru poznateľná. Plus bol, že sme nemuseli hľadať miesto na parkovanie, pretože bolo všeto voľné, navyše do 8:30 sa za parkovanie ani neplatilo.

Nečakali sme nič extra, ale takýto zombieland, fetky a neporiadok, to bolo naozaj trošku moc. Trošku sme sa pomotkali, tých hviezd tam bolo naozaj veľa, všetky sme ani neprešli 🙂 ale, našli sme to, čo sme chceli 🙂 . Zážitkov z tohto “mesta anjelov” sme mali hneď z rána až-až, pri návrate k autu sme boli šťastní, že máme celé všetky sklá a nevyrabované auto.

21222324252627

Štartujeme a presúvame sa ku Griffith Observatory umiestnenom na Mount Hollywood v Los Angeles Griffith Parku. Cestou hore sme míňali množstvo športujúcich, bežecky zdatných hollywoodskych ľudí. Po príchode do parku zistíme, že parkovanie do 10:00 je tiež zadarmo, čo nám iba hralo do kariet 🙂 . Celé sme si to tam prešli, našťastie to tam bolo takto skoro ráno ešte poloprázdne.

3031323334

Povedali sme si, že času máme dosť, či neskúsime vybehnúť na Hollywood sign. 5 kilometrov tam, 5 kilometrov naspäť, to by sme snáď mohli zvládnuť 🙂 . Plní síl sme vystrelili smerom k nápisu. Trek to bol celkom príjemný, nič extra náročné. Dostať sa k nemu nám trvalo niečo vyše hodinku, našťastie sme využili nejakú skratku, ktorú Maťo našiel cez Google mapy. Síce sme sa občas museli predierať krovím a pavučinami, zvládli sme to 🙂 .

3537363839

Sklamanie sme zažili po výstupe k nápisu, že k nápisu sa vlastne ani nedostanete, ani ho v podstate nevidíte. Iba jemne zazriete vršky jednotlivýh písmenok. My sme sa už s Maťom videli, ako sa po nich liepeme 😀 . Navyše nám začalo celkom slušne popŕchať, tak sme strčili foťáky pod tričká a svižným tempom sa vybrali tou istou cestou naspäť.

4140

Takí premoknutí sme si povedali, že v Los Angeles ani v blízkom okolí asi nebude nič schopné na prespatie, navyše ma zajtra čakal veľký deň, deň D (dozviete sa čoskoro!), navyše sme sa museli presunúť k Anaheimu a kempy stáli tak 40-50 dolárov na noc. Našli sme motel za 57 dolárov, takže nebolo nad čím váhať 🙂 .

Bola som ešte malý prcek, keď mi raz môj ocino sľúbil, že ma vezme do Disneylandu. Videla som množstvo obrázkov, videí, fotiek, a odvtedy to bolo pre mňa to najkrajšie miesto na zemi. A áno, drží ma to dodnes, môj nesplnený detský sen, miesto, o ktorom som vždy snívala 🙂 .

A dnes je to tu – Disneyland day!!

42434445

4849

Matej si samozrejme neodpustil frfľanie a kopu rečí okolo nejaký čas predtým, ale keďže vedel, ako veľmi sa tam teším, sľúbil mi, že tento deň mi hundraním nepokazí :). 

505152

Držal sa veľmi statočne, na to, že zo začiatku sme na prvé atrakcie čakali približne 20 minút, postupne sa ten čas zvyšoval na 30-40 minút, no keď to stúplo na 70 minút, to už som aj ja zhodnotila, že je to naozaj už trošku moc.

535455565758596160

Odporúčam si dokúpiť takzvaný Disneyland FastPass, ktorý vám skráti čakanie na atrakcie, tak si ich budete môcť užiť viac bez dlhočizného trávenia času v rade. Tiež odporúčame kúpiť si lístky vopred, vyhnete sa ďalšiemu čakaniu na pokladne. A v neposlednom rade – určite si prineste niečo na jedenie a pitie, pretože tie ceny tam, to je naozaj masaker, v tom lepšom prípade, ak sa vôbec dostanete na rad 😀 .

Môžem ale povedať, že to bolo presne také, ako som si vždy priala a predstavovala :). Bola som naozaj ako malé decko, chytala som kŕče do líc, ako som sa non-stop usmievala. Všetko bolo také krásne, premakané do detailov. Ešte aj každý jeden suvenírik bol taký nádherný, keby stáli tak desaťkrát menej, možno by som si aj niečo kúpila 😀 .

Vôbec neľutujem tých 100 dolárov na osobu, tie tlačenice a davy ľudí, tie predražené veci, tie nachodené kilometre a doslova hodiny strávené čakaním na atrakcie. Ľutujem jedine môjho Matejka za to, že to absolvoval so mnou, a zároveň mu ďakujem za to, ako to statočne zvládol a v správnej chvíli si vždy hryzol do jazyka, aby mi tento deň v Kalifornskom Disneylande spravil takým krásnym, ako som vždy chcela .

Hoci sme (som) chcela zostať až na nočný ohňostroj, po zhodnotení situácie sme sa pobrali v našej ceste ďalej. Smerovali sme k Malibu. Táto oblasť bola neskutočná, krásna a hlavne bolo cítiť a vidieť, že ľudia tu “na to majú” 😀 . My sme si išli posedieť na jednu z pláží, a skoro sme odpadli, keď sme uvideli asi desať delfínov, ako šantia kúsok od brehu. Našli sme si takzvaný spotík pár kilometrov odtiaľ, takmer na pláži, na jednom z najkrajších miest, na akých sme doposiaľ spali, zaspávali sme sa hukotu morských vĺn 🙂 .

626364

 

L

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s