Viva Las Vegas !!!

Pri vstupe do Las Vegas nás hneď z príchodu privítali bilboardy, bigboardy, reklamy všemožného charakteru a obsahu, hotely, bary, herne, kasína, atrakcie, oddacie kaplnky a všetko od výmyslu sveta.

38343339

Cestou sme nečakane zbadali obchodík (záložňu) Pawn Shop, ktorý má svoju show-ku na History Chanel, a samozrejme, že sme ho nemohli vynechať 🙂 .

20

Odtiaľ nás už čakalo iba ubytovanie sa v hoteli Hooters Las Vegas (prvýkrát od odchodu z Lake Louise sme nespali v aute) a užívanie si sprchy, normálnej postele, tečúcej vody, záchodu a hlavne klímy!! (také tie bežné veci, ktoré si ani neuvedomujete, aké sú dôležité, kým také bežné prestanú byť ) .

132742625

Iba podotýkam, že denné teploty sú vo Vegas v tomto čase 40 stupňov 😀 .

IMG_346330

My sme tomu dnes moc nedali, iba čo sme sa osprchovali, trošku skrášlili a išli sme sa prejsť po Stripe.

78109321131281265

Ďalší deň sa niesol v premáhaní sa čo i len vystrčiť nohu z vyklímovanej izby 😀 . Naveľa sme to zvládli a prenuli sme sa sotva pár metrov od hotela na obed. Zvažovali sme aj kúpanie v hotelovom bazéne, no aj tento nápad sme zavrhli 😀 .

Večer sme mali v pláne zahrať si v jednom z kasín. Vybralil sme si taký automat, ktorý sa každému z nás najviac páčil. Investovali sme každý tak zo dva dolárky, nič sme nevyhrali, myslím, že jeden z nás mal 50 centov, takže ako vravím, nič 😀 .

23

Ešte sme si chceli vyskúšať taký ten automat, kde ťaháte za páčku a valce s obrázkami sa vtedy roztočia. Sadla som si Maťovi na kolená a išli sme na to. Vložili sme tam 5 dolárov a po 5 centovkách sme skúšali šťastie 😀 (toto bol snáď jediný typ automatu, kde sa dalo vkladať také malé sumy 😀 ).

24

Samozrejme, že sme nechceli oplieskať kopu peňazí, skôr nám išlo o tú srandu. Ťaháme páčkou, ťaháme, keď tu zrazu začne automat vydávať také pink-pink zvuky 😀 . Zvonilo to už celkom peknú chvíľu, peniažky sa nám pripisovali, až som si začala myslieť, že sme to pokazili.

Na sumičke 51,80 dolárov sa to zastavilo, my sme si vytlačili tiket, išli ho dať vyplatiť, s úsmevom na perách a peniažkami na benzín sme odišli 🙂 .

35

Nasledujúci deň sme mali check out. Musíme sa priznať, že už sme sa začínali trošku nudiť a už nám chýbal náš camperský život. Auto si aspoň trošku oddýchlo a tiež sa už nemohlo dočkať ďalších dobrodružstiev 🙂 .

Mali sme namierené k ikonickému nápisu “Fabulous Las Vegas”, naivne sme si mysleli, že v ranných hodinách tam nebude toľko ľudí, resp. taký veľký rad, ako tomu bolo naposledy, keď sme prechádzali okolo.

Mýlili sme sa. Opäť veeeľa ľudí, že sme nemali chuť tam ani čakať. A keby sme konečne prišli na rad, tak: “všetky oči na mne” 😀 . Ďakujeme, neprosíme.

12

Presunuli sme sa na veľmi známu Fremont Street, ktorú sme celú prešli, no bolo to opäť o tom istom, ako celé Vegas 🙂 .

141516171819

Toto mesto je naozaj určené na zábavu, užívanie si, na míňanie peňazí, veľa peňazí. Sme radi, že sme toto mesto zábavy a hriechu videli, no či by sme sa sem ešte vrátili, asi skôr nie (jedine keby máme zbytočných tak 5000 dolárov na utrácanie) 🙂 .

Dnes nás už čakala cesta smerom na Death Valley, ktorej sme sa z dôvodu neuveriteľného tepla naozaj obávali, či to zvládneme nie len my, ale hlavne auto.

5152

Prvú zastávku sme mali na mieste s názvom Zabriskie Pointe, išlo o vysušené dno jazera Furnace Creek, ktoré vyschlo cca 5 miliónov rokov dozadu :-O . Bolo to tam úžasné, pri tom pohľade sme aj zabudli na to, že sme na slnku skoro zhoreli 😀 .

444542

Rýchlo naspäť do auta pokračovať v ceste, nech sme rýchlo preč z tejto smrteľnej oblasti. Myslím, že každý, kto bol v Death Valley v čase týchto horúčav, ihneď pochopí, prečo sa tak toto údolie volá 😀 .

43474650484941

Badwater Basin bola ďalšia zastávka. Je to najnižší bod v severnej Amerike, ktorý sa nachádza 85,5 metra pod hladinou mora.

5354

Soľných jazier sme už našťastie zopár videli, tak sme čas strávený na miestach bez takmer jediného tieňa zbytočne nepredlžovali na čas dlhší, ako by bolo nevyhnutné. Ja som prežívala menšiu krízu a naozaj mi bolo už z toho tepla na odpadnutie.

55565758

Uvarení sme boli vo vlastnej šťave a už sme aj zabudli, že sme sa vôbec sprchovali. Čakala nás ešte zastávka Mesquite Flat Sand Dunes, čo bolo miesto s piesočnými dunami, kde sme sa naozaj cítili ako niekde na púšti.

59606165

Pri odchode sme mali plné topánky piesku, ale stálo to za to 🙂 .

686762636466

Takí zapieskovaní sme sa vydali ďalej na cestu. Obavy z toho, aby nás tam auto nenechalo z dôvodu horúčav, v nás každým kilometrom rástli, všade po ceste sme stretali autá odstavené pri krajnici s otvorenými kapotami aby schladili motor.

To sme ešte netušili, že nás čaká najťažšia skúška nášich bŕzd!

727374

Pred nami sa zrazu vynorila hlboká dolina, do ktorej viedla kľukatá cesta. Počas zostupu sme naberali stále väčšiu a väčšiu rýchlosť, brzdy straašne smrdeli, mali sme pocit, že sme ich úplne zodrali. Cesta nekončila, aj klesanie bolo stále veľké. Už nám nebolo všetko jedno, začínali sme sa modliť, aby sme už boli dole, mali to za sebou a hlavne aby sme to prežili. Našťastie sme to zvládli a opäť sa nám potvrdilo, že máme to najlepšie auto na svete 🙂 ( ktoré nám veľmi chýba 😦 ).

Hľadali sme perspektívny spot na spanie niekde v okolí. Najvhodnejší sme našli približne 300 kilometrov od Los Angeles, išlo o rest areu s názvom Coso Junction Rest Area.

75

V strede Mt. Whitney, najvyšší vrch Kalifornie (4,421 mnm)

Po príchode na miesto sme sa zhodli, že sa to oplatilo. Miesto bolo super, boli tam aj umyvárky s vodou a záchodmi. Jediný mínus bol vietor, ba až víchor, ktorý nás bičoval celý večer. Varili sme si učupení za múrikom v zákryte. Vietor neutíchal ani neskôr, Maťo dokonca radšej pre istotu zatiahol aj ručnú (nožnú) brzdu, aby nás to niekam neposunulo 😀 .

Map

 

L

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s