Grand Canyon a Hoover-ova priehrada

Dnes to bude Grand Canyon. Bol to jeden z kľúčových bodov nášho cestovania po amerických národných parkoch. Tešili sme sa, očakávania boli… aj turisti boli. Veľa preveľa turistov (!).

Capture

Ale začnime poporiadku 😉.

Už cesta do Grand Canyonu je krásna, máte možnosť vidieť viacero, nazvime to „predkaňonov“, pri ktorých vo vás stále rastie napätie, ak toto nie je ono, aký obrovský bude ten naozajstný? 😊

Treba sa pripraviť na nielen rastúce napätie, ale aj teploty. Aj z toho dôvodu sme sa snažili každý deň vstávať pomerne skoro, aby sme nemuseli cestovať v rozhorúčenom aute cez to najväčšie teplo.

Ako v každom národnom parku, aj tu nás pri vstupe skontrolovali, či máme platný Beautiful Pass.

DSC_0945 (1)

Dostali sme mapku, informačný leták a prvá zastávka bola Desert View Watchtower, kde sa pred nami prvýkrát rozprestrela časť Grand Canyonu. Bolo to niečo obrovské a nádherné. Priepasť, v ktorej nedovidíte na jej dno a neviete odhadnúť, kde je jej okraj, to vzbudzuje veľký rešpekt.

DSC_0923

DSC_0914DSC_0931DSC_0930DSC_0742

Pokračovali sme okruhom po obvode Canyonu, kde-tu sme sa pristavili a kochali sa výhľadmi.

IMG_2129DSC_0743DSC_0757

Najviac sa nám vyplácalo postáť na menších parkoviskách, kúsok prejsť, a mať to tam skoro iba pre seba.

DSC_0939DSC_0759DSC_0934

S pribúdajúcim časom začínala hustnúť aj doprava.

Namierené sme to mali na miesto s názvom Mather Point, ktoré bolo umiestnené neďaleko visitor centra. Už pri parkovaní sme vedeli, že to nebude dobré. Pár minút sme bezúspešne blúdili v tom teple a skoro sme zhoreli. Našťastie sa tu dala doplniť voda, čo nám prišlo viac ako vhod.

Chôdzou sa dostanete na túto vyhliadkovú plošinku asi za 10 minút. No…dostanete. Skôr nedostanete 😀 musíte sa prebojovať, preplaziť a občas použiť aj hrubšiu silu 😀 . Čo vám povieme, takto vyzerá šialenstvo. 

DSC_0783IMG_2131

Vytunelovali sme si cestu rozdivočeným davom a boli sme radi, že ideme preč. Asi sme už zhýčkaní miestami, ktoré máme skoro sami pre seba, ale nedá sa nič robiť, takéto turistické atrakcie nás čím ďalej, tým viac, skôr odrádzajú, ako lákajú.

Zbytočne sme sa už nezdržiavali, čakala nás dlhšia cesta smerujúca do Las Vegas. Spací spot sme na dnes zvolili na polceste k nášmu cieľu, na mieste s názvom Coyote Pass Trailhead. Okrem nás tam parkovali ďalšie tri autá, navarili sme večeru a zaspali.

DSC_0955DSC_0959

Budíček o 5:00, v pláne máme dnes Hoover Dam pred Las Vegas a chceli by sme sa vyhnúť davom ľudí. Ide o priehradu, ktorá je známa z mnohých filmov, no isto mi dáte za pravdu, že Clark Griswold visiaci z dverí uprostred priehrady, je jednoducho legenda 😀 .

VV-1

Parkujeme v zadnej časti, kde je to bez poplatku (ktovie do kedy), na iných miestach je to za 10 dolárov.

DSC_0966DSC_0972

Priehrada bola naživo pomerne malá, resp. menšia, ako sme si mysleli, že bude.

DSC_0975DSC_0982DSC_0976

Nezotrvali sme dlho, nie je to nič, z čoho by ste mali nejaký psychický zážitok, skôr niečo z tých „must see“ vecí.

Dá sa prejsť aj na vyvýšený most ponad priehradu, odkiaľ je celkom fajn výhľad na všetko. Trošku to hrká a trasie, keď cez most ide nejaký kamión, ale inak fajn 😀 . Ako odchádzame, prichádza tak zo päť autobusov plných turistov… 🙂

 

L

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s