Bonneville Salt Flats

Dnes to bude opäť v znamení nízkonákladového cestovania, o tom, ako ušetriť a kempovať zadarmo, a to hneď pri Bonneville Salt Flats, tzv. soľných pláňach v Utahu.

Capture

Vyrážame na smer Salt Lake City. Nejaký ten deň sme už na cestách po Amerike a už by si to celkom žiadalo aj sprchu. Spočiatku sme nevedeli, kde sprchy vôbec hľadať, na iOverlander-i sa síce občas niečo vyskytlo, ale bolo toho pomenej. Vyhliadli sme si jednu väčšiu sieť benzínok Loves, o ktorých sme vedeli, že sprchy majú.

5201630538-Edits10

Pripravili sme si všetky sprchovacie doplnky, čisté, voňavé prádlo a za dvanásť dolárov dokopy sme mali čosi ako väčšiu kúpeľňu sami pre seba (bola tam sprcha, záchod, umývadlo, uteráky a nejaké mydielka). Všetko bolo relatívne čisté, tak sme aj oželeli tých pár dolárov, pretože sme popravde čakali trošku menej. Časom sme však zistili, že ani inde to neni o moc lacnejšie, maximálne v nejakom kempe sa občas zadarila sprcha za dva doláre/osoba.

Nevedeli sme, kde budeme dnes nocovať, tak sme priebežne sledovali aplikáciu, kde sme objavili nejaké jazero, kde by sa prespať dalo. Bolo niečo okolo obeda, tak sme sa zastavili v obchode, kúpili vajíčka, aby sme si ich dali na obed a neskôr uvidíme, či zostaneme aj na noc.

Bolo to trošku mimo našej trasy a mali sme jemný offroad, ale za ten pokoj, štebot vtáčikov a výhľad na jazero a okolitú prírodu, to jednoducho stálo.

DSC_0627IMG_3167IMG_3166

( Amerika 😀 😀 )

Spravili sme praženicu z dvanástich vajec (nízkonákladové cestovanie), umyli jednu použitú panvicu a varešku ( v bojových podmienkach, kde nemáte možnosť len tak umývať riad, musíte šetriť aj náradie, ktoré na varenie používate, haha 😀 )

IMG_3169

Hoci sme si spravili aj kávu, plné brušká a pokojná atmosféra nás úplne zmohli, a my sme zaspali s otvoreným kufrom auta, z ktorého nám trčali iba nohy 😀 .

DSC_0628DSC_0630DSC_0626

Po asi hodinovom šlofíku sme sa rozhodli, že pôjdeme predsa len ďalej, asi by sme sa tu do večera nudili.

Cestou sme sa zastavili v jednom zo siete fitness centier, ktoré sú po celej Amerike, s názvom Planet Fitness. Chceli sme si ísť občas zacvičiť ( už keď sme mali taký dobrý základ z Lake Louise, heh 😉 ), no v Amerike a v Kanade je takmer nemožné ísť niekam bez členstva, iba na jednorázový vstup. Všade od vás chcú, aby ste sa im zaviazali a mesačne platili členstvo. Samozrejme, že sme nijak nepochodili, aj keby sme si členstvo založili, museli by sme to osobne zrušiť na pobočke, kde sme to založili 😀 .

Pobrali sme sa teda ďalej. Neradi cestujeme vo veľkých mestách, v prípade Salt Lake City sa nám to iba potvrdilo. Sedemprúdová diaľnica bola hotové šialenstvo. Všetci išli jeden cez druhého, bezohľadné predbiehačky, obiehačky, ach, ako sme len boli radi, keď sme z nej zliezli 😀 .

Pomaly sa začínalo stmievať a náš spací spot bol ešte zopár kilometrov od nás. Na miesto určenia sme prišli už za tmy.

DSC_0635

Bola to rest area pred Bonneville Salt Flats s veľkým parkoviskom, dostatkom piknikových stolov, a čo bol bonus, bola tam aj umyvárka so záchodmi, umývadlom a pitnou vodou. Akí sme len boli šťastní!! 😊

Na jednom zo stolov sme si navarili večeru – sáčkové cestoviny s konzervou cíceru ( ak sme to nejedli každý deň, tak minimálne každý druhý 😀 , ale bolo to naozaj dobré – a plné bielkovín 😉 ).

Ráno sme sa prebudili ako do úplne iného sveta!

IMG_2038DSC_0660

Iba pár metrov od nás boli biele pláne – v letných mesiacoch vysušené soľné jazerá . Soľ bola úplne všade a vyzeralo to tam ako keby práve nasnežilo.

Chceli sme sa vyhnúť veľkému množstvu ľudí, tak sme nezaháľali a okamžite sme sa pobrali smerom do ich epicentra 😀 .

DSC_0689

Tam sme už z diaľky videli zopár áut, ktoré tam kempovali aj v noci. ( Inak tieto soľné polia sú tzv. public land, čo znamená, že na nich môžete tráviť čas, fotiť, natáčať, jazdiť, a to zadarmo 😉 ).

DSC_0649DSC_0686DSC_0664

Nevadí, väčšina z nich aj tak ešte spala ( hehe ) a my sme vyjazdenou cestičkou išli po soľnej ploche do neznáma. Keď sme usúdili, že sme dostatočne vzdialení od všetkých, spravili sme nejaké zábery, ktoré sú doteraz jedni z mojich najobľúbenejších 😊 .

DSC_0656DSC_0658DSC_0682DSC_0667

Z Bonneville Salt Flats sme boli úplne očarení. Nič podobné sme nikdy nevideli, vyzeralo to ako v inom svete. Porobili sme snáď milión fotiek a s úsmevom na tvárach, soľou na topánkach, sme sa vydali ďalej na cestu.

IMG_2045DSC_0665IMG_2048DSC_0642

Zvyšok dňa sme strávili už iba v aute, pretože sme mali namierené až niekam bližšie ku Capitol Reef National Park-u.

Chvíľku nám trvalo, kým sme našli dobré miesto na spanie, no nakoniec sa to podarilo a Koosharem Reservoir Lake nás vďačne prichýlil.

DSC_0863v g

( Zdroj: Google )

My sme mali na večeru cestoviny s konzervou zeleniny a strukovín, a mraky komárov si zas pochutnali na nás 😀 . A bol tam suchý záchod, žiaľ, žiadna pitná voda. Už iba umyť zuby z kanistra s vodou, zahrať partičku kariet a spať 😉 .

 

L

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s