Prvá večera v divočine

Prvá noc pred Walmartom prebehla v pohodičke, až na to, že bola v noci stále trochu zima. Napočudovanie sme to ale bez väčších problémov zvládali a vyspali sme sa doružova. To sme ešte nevedeli, čo nás čaká neskôr.

IMG_3028 Ranná hygiena 😀 😀

Cestou do Yellowstone-u sme chceli niekde prespať ( najlepšie priamo pred bránami ) a hneď ráno sa ho vydať preskúmať. Po ceste sme chceli ešte spraviť nové záclonky na okná, pretože tie, čo sme tam aktuálne mali, boli priesvitné a hlavne nejak divne kvietkované 😀 . Tak sme kúpili inú látku a čakal nás menší projekt.

DSC_0433DSC_0438

Pred odchodom sme skočili dokúpiť nejaké zásoby, dali sme raňajky v aute a hor sa na cesty 🙂 . Dnes nás čakalo približne 430 km…

CaptureIMG_3035

Vyrazili sme teda na cestu, ak sa dobre pamätám, tak cca o 8mej ráno. Cesta bola spočiatku trochu nudná.

IMG_3033Americký národný šport – nákup karavanov

No ako sme prekročili mesto Garrison, okamžite to začalo byť zaujímavé. Všade naokolo boli nádherné hory so zasneženými vrcholkami. Človeku sa hneď lepšie šoféruje, keď sa je na čo pozerať.

IMG_3041

Cesta ubiehala celkom rýchlo, po chvíľke sme sa ocitli pri mestečku Cardwell, kde sme odbočili z diaľnice na nejakú vedľajšiu cestu. Tu to bolo ešte o niečo zaujímavejšie, stretli sme možno jedno-dve autá. Táto cesta viedla cez maličkú dedinku alebo respektíve zoskupenie niekoľkých domov, dedinou sa to asi ani nazvať nedá 😀 . Volala sa Summit Valley a ako už samotný názov napovedá, je na vrcholku menšieho pohoria vo výške 1472 m.n.m. . Okolo boli iba hory a ranče s kravami.

Tu konečne prišlo aj na nášho ďaľšieho cestovného parťáka 🙂 . Niekoľko mesiacov dozadu, ešte v Lake Louise, sme si s Lulu zaobstarali drona, no keďže bolo mínus tristo a celé Lake Louise – Banff atď…oblasť je súčasťou národného parku, nemali sme možnosť ho poriadne prevetrať. V Kanade a USA je používanie drona v národných parkoch prísne zakázane a môžete dostať pokutu 25 000 dolárov alebo dokonca väzenie :O :O :O 😀 . Týmto celým som len chcel povedať, že sa možete tešiť aspoň na nejaké zaujímavé letecké zábery z nášho USA tripu. Snažili sme sa točit kde sa dalo, no keďže sme sa pohybovali väčšinou po národných parkoch, nebolo až toľko príležitostí, ako by sme chceli. Ale v každom prípade sleduj náš YouTube kanál Lumadventures ( https://www.youtube.com/channel/UC1HMwbXbpPmY5Azm_a1r50w ), postupne sa budeme snažiť pridávať videjká z našej cesty. Predsalen, video povie viac ako nejaké fotky 😉 .

Po krátkej leteckej pauze sme celkom vyzimení skočili do auta. V tej nadmorskej výške bola stále fakt zima. Zistili sme, že nám dochádza benzín, tak sme museli skočiť natankovať. Najbližšia benzínka bola v meste Harrison kúsok po ceste. Natankovali sme teda, samozrejme plnú 😀 to sa mi doma teda často nestávalo, že by som čapoval plnú do auta, ale tu to bolo také ľahké 😀 . Inak sa tankuje, keď človek natankuje skoro 4 l benzínu za 2.50 USD čo je na eurá možno 2.20 …a potom prídem domov a liter stojí 1.40 😦 prečooooooo???

O pár minút neskôr sme prechádzali cez mesteško Norris. Nachádzajú sa tu parádne hot springy a keďže nám bola celkom zima, chceli sme sa ísť trochu omočiť. Sklamanie prišlo vo chvíli, keď sme zistili, že sme si vybrali zlý deň na návštevu a hot springy boli bohužiaľ práve v tento deň zatvorené 😦 . Ale ak sa tam budete náhodou nachádzať v správny čas, jednoznačne sa tam zastavte, vyzerali fakt dobre.

Povedali sme si teda, že sa zastávíme neskôr v tzv. Boiling River hot springs pred Yellowstonom. To sme sa ale neskôr dočítali na nete, že v tomto období ( máj ) sa tam kúpať nedá, pretože sa topí sneh a rieka je príliš divoká a nebezpečná 😦 . To už bolo celkom smutné, nebolo nám dopriate termálnej vody.

Pokračovali sme v ceste až kým sme sa nedostali k Palisades Campground. Mali sme v pláne tu prenocovať, ale zistili sme, že dva dni dozadu začala kempovacia sezóna, a z 5 USD na noc sa cena zvýšila zrazu na 12 USD za noc. Tak sme to prehodnotili a zhodli sme sa na tom, že asi radšej prespíme niekde zadarmo 😀 😀 .

Ale zotrvali sme tu aspoň chvíľku, miesto to bolo naozaj nádherné. Z jednej strany kempu bol taký menší kaňon, ktorým pretekala rieka Madison river, a na druhej strane kempu sa týčilo pohorie Madison Range, ktoré je súčasťou amerických Rockies.

Vybrali sme teda látku, nožnice a konečne sme vymenili tie nechutné provizórne záclonky. Trvalo nám to možno hodinku, stále sme mali celkom veľa času do zotmenia. Yellowstone bol už na dohľad, a keďže sme nechceli zostávať v tomto predraženom kempe ( neskôr sme zistili, že tá cena bola ešte veľmi veeeeľmi priaznivá ), museli sme sa opäť vydať na cestu a nájsť nejaké miesto, kde túto noc zložíme hlavy.

Ďalšou možnosťou bol wild camping pri nejakom jazere, ktorý sme našli na freecampsites.net. No prišli sme na odbočku ku kempu a tam bolo stále snáď pol metra snehu, hm… Naša ubohá Toyota na toto nemala, tak sme sa otočili a šli hľadať ďalej.

IMG_3042IMG_3043

Nakoniec sme dorazili až do mesta West Yellowstone, od ktorého bol kúsok vstup do rovnomenného národného parku. Museli sme už len nájsť vhodné miestečko na spanie.

14541

Mali sme vyhliadnuté dva kempy na okolí. Prišli sme do prvého…vítala nás ceduľa…ZATVORENÉ!!!, hm už to prestávala byť sranda. No nič, druhý kemp snáď bude otvorený.

Tak zasa nasadáme do auta, ideme pár km, dorazili sme do ďalšieho kempu a tam ako inak, zasa …ZATVORENÉ!!! Ponadávali sme si, no bohužiaľ, toto mesto sa nachádza v nadmorskej výške niečo cez 2000 m. n. m. a začiatkom mája ešte nemali otovorenú kempovaciu sezónu.

Zostali nám už len dve možnosti. Odstavné parkovisko pre kamióny pri hlavnej ceste alebo spotík v lese vedľa starej servisnej cesty.

Skúste hádať, ktoré miesto sme si vybrali 🙂

DSC_0449DSC_0442DSC_0445

Po noci pred Walmartom to bol nádherný pocit kempovať osamote a ešte na takomto krásnom mieste obklopení prírodou.

IMG_1999IMG_3044IMG_3045

O pár dní sme sa odzvedeli, že na tento spot začali chodiť rangeri a vyhadzovať ľudí, ktorí tam chceli prenocovať 😀 . Tak v tomto prípade sme mali nakoniec celkom štastie 😉 …

Nabudúce sa snáď prihlásime už z Yogiho obývačky 😀  


Yogi_Bear

( Zdroj: Google )

 

M

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s