Lake Louise Ambasádori

Štrnásť mesiacov utieklo rýchlejšie ako voda a naša cesta sa skončila. Na jednej strane sa aj tešíme, že sme konečne doma, ale na druhej strane by sme zasa niekam čo najskôr vypadli 😀 . No momentálne musíme bohužial nájsť nejakú prácu a našetrit pár peňazí, aby sme sa zasa mohli niekam vydať ( plánov teda je ) .

1050229_Wallpaper2

( Zdroj: Google )

Nič to, berieme to pozitívne. Aspoň teraz máme trochu času na dokončenie všetkých článkov a videí, na  ktoré sme počas cestovania nemali čas. Chceli sme z nášho roadtripu vyťažiť maximum, tak sme všetok čas venovali cestovaniu a povedali sme si, že všeko spätne dopíšeme a dostriháme, keď sa vrátime domov. Nečudujte sa teda, keď v júli budete čítať članok kde budú fotky zasnežených kopcov z okolia Lake Louise 🙂 .

 DSC_0231

Čím bližšie k odchodu z Lake Louise sme boli, tým viac vecí z nášho Ambassador passu sme chceli využiť. Neviem, či sme už o tejto malej zázračnej kartičke písali, ale jednoznačne stojí za zmienku každému kto sa na dlhší čas chystá do okolia Banffu, Canmore, alebo ako v našom prípade, LL.

FullSizeRender

Ide o pass, ktorý môže získať každý, kto je zamestnaný v jednom z menovaných mestečiek. Prídete na stretnutie, kde vám milá pani z Parks Canada povie niekoľko zaujímavostí z okolia, povypytuje sa pár otázok a za hodinu máte pass s ktorým môžete navštívit kopec miest v okolí. Čo je dôležité – je to úplne zdarma.

 

Ide o to, že vy v podstate navštívite tie dané miesta, ktoré na svojom passe máte, a ďalej šírite dobré meno a reklamu týmto miestam. Na passe sú napriklad také veci ako hodinový rent kajakov na Lake Louise, plavba loďkou po jazere Minnewanka, Banff Gondola na Sulphur Mountain, Glacier Adventure na Columbia Icefield atď…

 

V tomto článku začnem s Banff Gondolou na Sulphur Mountain. Pre začiatok podotknem, že bez tohto passu by ste za túto atrakciu zaplatili 64 kanadských dolárov na osobu. Je to celkom dosť za to, že sa vyveziete lanovkou na vrchol kopca. Ak by sme tento pass nemali, využili by sme asi druhú z možností ako sa na vrchol dostať, a tou je hike. Viete si to tam vyšlapať a to bez poplatku.

 

My sme pass mali, tak sme sa previezli. Cesta lanovkou bola celkom pekná a pomerne vysoko 😀 .

DSC_0340

Lulu nebolo párkrát všetko jedno, hlavne keď sa lanovka začala hýbyť zo strany na stranu kvôli vetru alebo kvôli tomu, že som ju ja trochu rozhúpal 😀 . Po chvíľke ste hore a kocháte sa výhľadom na nezaplatenie, pod vami celý Banff a na okolo neskutočné hory.

DSC_0346DSC_0238

Mali sme nadherný slnečný deň, tak sme videli až domov ( nie na Slovensko 😀 ), videli sme Mt. Temple, ktorý sa týči kúsok od Lake Louise.

DSC_0326DSC_0275DSC_0254

Z vrcholu Sulphur Mountain ( Sírová hora, pomenovanie získala vďaka termalným prameňom, ktoré sa v okolí nachádzajú ) máte nádherný výhľad na Mt. Rundle, ktorá je podľa mňa asi najkrajkrajšia hora v okolí. Mimochodom, hore je vybudovaný akýsi drevený chodník po ktorom sa viete dostať až k starej meteorologickej stanici na samom vrchu hory.

DSC_0266DSC_0265IMG_2377DSC_0296DSC_0286DSC_0288

Určite sa oplatí prejsť po tomto chodníku, keďže z každého miesta máte iné výhľady. S Lulu sme sa zhodli na tom, že asi by sme za to neplatili v prípade, že pass nemáme, no jednoznačne by sme šli na hike. Výhľady sú krásne a ten výšlap nie je až tak náročný, vraj 😀 .

DSC_0273DSC_0271DSC_0322IMG_2408DSC_0298

Po tomto výstupe sa môžete odmeniť kúpeľom v už spomínaných termálných prameňoch Banff Hot Springs, ktoré sú asi 5 minút chôdze od základne gondoly. Vstup stoji okolo 8 kanadských dolárov na neobmedzené časové obdobie, no ak máte Ambassador pass, nachádza sa v ňom aj free vstup do týchto hot springov 🙂 .

 

M

 

 

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s