Ako sme hľadali…a našli !!!

IMG_0162

Druhá noc strávená v aute bola neporovnateľne lepšia, ako tá predošlá. Vstali sme o 9:00, pretože bol pondelok 9. Októbra – Thanksgiving Day (Deň vďakyvzdania), tak sme nemali moc naponáhlo, keďže by sme opäť nič nevybavili.

IMG_0086IMG_0078

Všetko zlé je na niečo dobré, tak sme mali aspoň deň k dobru na obehanie mestečiek Canmore-u a Banff-u. Celý deň sme strávili iba takým tmolením a večer už iba smer náš starý známy kemp.

IMG_0143IMG_0150

Nový deň, nová šanca. Pre náš už tretí deň v úlohe bezdomovcov a nezamestnaných. Naša finančná rezerva sa pomaly míňala, keďže sme dva týždne vôbec nepracovali a iba utrácali (Havaj trip), následne nás čakala 800 km cesta z Vancouveru a momentálne sme stále bez prijímu.

IMG_0105IMG_0100IMG_0129

Ale! Dnes máme konečne namierené do Job Resource Centra, kde by sme mohli nájsť nejakú prácu. Predtým nás ešte čakali isté kozmetické úpravy do podoby slušných a sofistikovaných ľudí. Ja som si potrebovala umyť vlasy, ktoré som si sťastne umyla, avšak nemohla som si ich vysušiť, keďže ani jedna zo zásuviek v umyvárke nefungovala. Vonku bolo čerstvých -5 stupňov a ja som nemohla predsa behať po meste s mokrou hlavou.

 

Našťastie Maťo objavil pri jednom z kempovacích spotov pootvorené dvierka na elektrinu (ktoré vám po zaplatení poplatku odomkli), tak som neváhala ani chvíľku a už aj som zapájala fén. Nebolo to nič príjemné, mokré vlasy, ktoré som v tej chvíli nefénovala, mi zamŕzali. Ale dali sme to.

Z veľkých očakávaní o nájdení práce v ten deň, sme sklamaní odchádzali. Ukázali nám akurát tak iba nástenku, kde boli popripínané ponuky práce na lístočkoch. Nič vhodné pre nás nemali, resp. to bolo pomerne ďaleko od Banffu a Canmore (napr. Kananaskis), alebo to boli ponuky, ktoré sme vedeli, že sú vopred márne, alebo hľadali iba jedného človeka, či nemali Staff Accomodation (uybtovanie pre personál). Aspoň sme si mohli zadarmo vytlačiť nejaké životopisy, pretože tlač dokumentov tu je nepomerne drahšia ako u nás (cca 30 A4 vás môže vyjsť aj na 14 dolárov). Tiež v Service Canada ponúkajú pre imigrantov 😀 😀 tlač dokumentov zadarmo. To len tak pre info, ak by ste to potrebovali,  pretože nás vytláčanie všetkých možných verzií životopisov stálo nejaký ten dolárik.

 

Samozrejme sme sledovali aj internet, pracovné portály a všetky možné aj nemožné fejzbúkové skupiny z Banffu a okolia. Posielali sme kopy správ a emailov, no nikto sa akosi neozýval. Tiež sme obehali zopár hotelov, vyplnili rôzne dotazníky, no zatiaľ stále bez odozvy.

 

Namierili sme si to teda ešte raz do Lake Louise, kde sme mali vytipované dva hotely, kam sme sa chceli ísť spýtať osobne. Prvým bol Post hotel, ktorý bol momentálne zatvorený na najbližšie tri týždne z dôvodu renovácie pred zimnou sezónou. Ako sme neskôr zistili, takmer trištvrtina hotelov v tejto oblasti bola buď dočasne zatvorená do zimnej sezóny, alebo neboli takmer vôbec vyťažení, a preto nepotrebovali nových ľudí. Ďalším „bonbónikom“ bolo pre nás zistenie, že hlavná sezóna tu je nie v zime, ako sme logicky očakávali (sneh, lyžiarske rezorty, bežky…), ale v lete. Takže sme boli, ako sa povie, mierne nahratí. Posledným pokusom v Lake Louise bol hotel Lake Louise Inn hneď oproti Post Hotelu. Slečne z HR sme odovzdali naše životopisy a plní zúfalstva, že opäť z toho nič nebude, sme sa bezcielne vydali do neznáma.

 

Kam dnes? Kam sa pôjdeme zašiť? Čo budeme vlastne robiť? Vozili sme sa, tmolili sme sa a podobné zúfalstvá. Keď tu zrazu (asi za 2 hodiny).. Telefonát!! Rýchlo pohodím Maťovi mobil a súdiac z jeho šťastného úsmevu, nás určite zobrali. Ale kam? Kaaaam?!

 

Prijali nás do Lake Louise Inn! Nemohli sme byť šťastnejší!! Avšak ubytovať sme sa mali prísť až 13. Októbra (piatok) a od soboty pracujeme! Keď sme si uvedomili, že dnes je len utorok, a do piatku sú to celé 3 noci, a my musíme dovtedy vydržať …stále v aute(?!), prvotný smiech trošku opadol, ale aj tak…Mali sme konečne niečo 🙂 . Omnoho spokojnejší sme sa vybrali teda do Banffu, nakúpiť jedlo a zaliezť do nášho pojazdného príbytku v kempe.

IMG_9602

Deň za dňom bolo chladnejšie a chladnejšie. Prácu sme už mali viac-menej istú, tak sme nepokladali za potrebné posielať ďalšie (zbytočné) emaily a obchádzanie hotelov (ktoré by nás aj tak určite v tej chvíli nezobrali). Celý deň sme sa iba tak tmolili, z podniku do podniku, kde mali Wifi. Večer sme trávili v Tim Hortons. Boli sme už zo všetkého unavení, vyzimení a deprimovaní. Na nálade nám nepridalo ani zistenie, že kým sme sedeli v Hortonsovi, nasnežilo tak  10 centimetrov, a stále snežilo. A my spíme stále v aute.

IMG_0165IMG_9644IMG_0169IMG_0173IMG_9689IMG_9695

Za hustého sneženia sme sa ledva dostali na kopec, kde sme mali kemp. Pridali sme ešte jednu vrstvu oblečenia, a zaspali.

IMG_9703IMG_9708IMG_0183

Ráno sme mali zamrznuté dvere. Nemohli sme sa dostať z auta. Asi 15 minút Maťo strávil ich násilným otváraním a chrlením nadávok. Po istom čase a intenzívnom kúrení v aute nakoniec dvere povolili a my sme mohli vyjsť von, do kopy novéhu snehu.

IMG_9714

Zima gradovala, všade kopa snehu, a v aute už v noci nebolo veru najteplejšie. Tak sme si povedali, že už keď máme tú prácu v dohľadne, pozrieme nejaký lacnejší hotel, kde by sme strávili poslednú noc, aby sme reálne nezamrzli. Takto pred cieľom! 😀

IMG_0188IMG_0194

Na Bookingu sme našli fajn hotelík v mestečku Canmore (pomer cena/kvalita) a celí šťastní sme sa zvalili na posteľ a vypálili kúrenie v izbe na maximum 😀 .

IMG_0409

Ďalší deň sme išli podpísať zmluvy a ubytovať sa. Zmluvy podpísané. Už iba to ubytovanie. A to ubytovanie. Dodnes počúvam Maťa, ako hovorí, že mal sa zdekovať hneď v prvý deň, že to bolo znamenie, a viac sem nepáchnuť. Ale…mali sme my vôbec na výber?

74992_109_z

( Zdroj: Google )

Takže…čakalo nás niečo ako také mini sídlisko s drevenými dvoj, či troj-poschodovými ubytovničkami, alebo ako by som to nazvala. Vchádzame do „nášho budúceho“ unitu (v podstate niečo ako 6-izbový byt). Tma, pološero a smrad. Hlasná hudba, kopa rôznych „vôní“ a čisto chalanský unit. Máte pocit, že ste sa ocitli na nejakom veľmi zlom internáte. Privíta nás vysmiaty týpek (prečo asi taký vysmiaty), my sa snažíme prekonať všetky prekážky nastražené po zemi a dostávame sa do našej izby. Maťo si ani nesadol na posteľ. Proste všade špina, hnus, v matraci možno niečo aj žilo. Okno podopreté prázdnou fľašou od whiskey, za posteľou škatuľka od cigariet. Pre niekoho možno punk, no my sme sa asi za dve minúty zdekovali naspäť do bezpečia nášho auta.

 

Čo budeme zasa robiť? Zostať tam nemôžeme, a už vôbec nechceme. Maťo bol vo fáze kupovania leteniek (*poznámka –  toto sa bude opakovať najbližšie 3 mesiace takmer v dvojtýždenných intervaloch). Naveľa som ho prehovorila, že možno nájdeme aj iné riešenie. Tak teda ideme na HR oznámiť, že ak nám nedajú inú alternatívu, okamžite odchádzame. Dve hodiny sme strávili čakaním v aute na manažéra ubytovania pre zamestnancov, ktorý nás aj ubytovával. Nechápal, čo nám vadí. Samozrejme, že nám najprv hovoril, že žiadnu voľnú izbu už nemá, toto je posledná a bla bla, samé kecy. Maťo už sadá do auta a je na odchode, ja som už stihla napísať do česko-slovenskej skupiny na Facebooku, že urgentne hľadáme prácu a ubytovanie. Mali sme šťastie, že práve v tom období im odchádzalo pomerne veľa ľudí po letnej sezóne a museli čím skôr nabrať nových, tak si nemohli dovoliť nechať nás len tak odísť, už keď sme tam boli.

 

A vuala…o poschodie vyššie mali zrazu voľnú izbu. Nebol to síce úplný luxus, ale keď sa to povysáva a trošku poumýva, bude sa tam dať bývať 🙂 .

 

Medzitým mi píše na Messenger akýsi Michal, či sme tí dvaja noví, a volá nás na večeru. Šak reku ideme. Tak sme spoznali našich prvých českých kolegovcov –  Michala a Aničku, s ktorými nás čaká ešte veľa spoločných zážitkov 🙂 .

 

L

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s