Sopečná láva a korytnačky

Budík 4:55, v noci nám bola trošku zima (ehm,skôr mne, ako vždy 😀 ), pretože máme iba jednu deku, čo by inak nebolo také zlé, ale je tu obrovskáá vlhkosť. Uteráky, ktoré sme si cez noc nechali na stane, aby preschli, boli úplne mokré, snáď ešte viac, ako keď nám raz v noci zmokli :D. Tu v noci nepršalo, nefúkalo (ako na Oahu), až na tú tropickú vlhkosť by to bola paráda.

 

Opäť sme vstávali na dovolenke za tmy, a ako prví ( však, Maťo? 😀 ).

IMG_8159

Čaká nás Road to Hana po tme. Bol to zážitok, mali sme trošku obavy, ale stretli sme snáď iba 5 áut, tak sa to dalo. Cestou sme videli nádherný východ slnka a pofotili nejaké tie vodopádky, kým nebola taká premávka.

 

Po príchode do mesta sme sa narýchlo pripojili na Wifi pozrieť nejaké super surfové spoty.

DSC_0255DSC_0246DSC_0248DSC_0242DSC_0238

Exli sme kávu a so sklopenou strechou sa vydali smerom k plážam. Ideme, no vlny nikde. Keď aj, tak len veľmi biedne a tesne pri brehu. Na pár plážach sme sa okúpali, lebo bolo nehorázne teplo.

IMG_8201

Ofučaný a nahnevaný na celý svet sa Maťo vydal smerom k autu, keď zrazu vo vode uvidel zvláštny pohyb. “Je tam korytnačka! Luluu, rýchloooo!” Z jednej bolo nakoniec minimálne päť. Pozerali sme s otvorenými ústami na tie prehistorické tvory ako si tam užívali slniečko a šantili.

IMG_8223

Maťo dokonca nelenil a vbehol aj so šnorchlom za nimi. Chvíľku sa s nimi pokupkal a potom sme sa vydali ďalej nájsť konečne dobrý surf spot. Na nete sme našli informácie, že takmer všade sú renty a vlny, proste paráda.

 

Nám však asi moc v ten deň neprialo šťastie. Buď sme našli aspoň mini vlny a neboli tam renty alebo naopak. Nevýhodou bolo naše autíčko so sklápacou strechou, na ktorú by sa nedali prichytiť. Na záver našej tour de pláže sme skúsili poslednú možnosť – The Cove, kde bola pláž postupná, žiadne skoky, a pomaly sa začínali rysovať aj nejaké tie vlnky 🙂 . Zhodli sme sa, že sem pôjdeme nabudúce  na istotku, už keď to dnes moc nevydalo… Hneď cez cestu boli aj renty, takže nebolo o čom diskutovať.

 

Bolo niečo pred 4 hodinou poobede a my sme ešte išli do Makena Statepark-u, kde kedysi vyvrela láva. Keď sme tam išli, ešte sme o tejto skutočnosti nevedeli. Ja som si myslela, že to je tak schválne rozbagrované na nové vilky, kým Maťo prišiel s teóriou o láve. Tá sa mi najprv samozrejme nepozdávala a tvrdohlavo som si stála za svojím, no keď som videla, pokiaľ to je „akože“ rozbagrované, a čo za mašinu by to dokázala, prijala som jeho teóriu, ktorá bola nakoniec aj pravdivá.

DSC_0305IMG_8269DSC_0306DSC_0301

Po prašnej ceste, na ktorej sme sa museli uhýbat samým Jeepom  ( ako inak 😀 ), sme sa dostali k miestu, kam sa láva vliala do mora. Celá pláž bola posiata čiernymi skalami.

DSC_0281DSC_0268IMG_8238IMG_8245IMG_8247DSC_0294

Ďalej nás čakala už iba dlhááá cesta domov po Hana Road. Opäť.

DSC_0327

Na západ slnka, ktorý je tu okolo 18:20, sme sa zastavili na Ho´okipa Beach, kde sme pozávideli a poobdivovali surfistov na slušných vlnkách.

DSC_0343DSC_0341

Potom už “len” cesta domov, opäť za tmy, cez našu “milovanú” Hanu. Za tmy na nej bolo našťastie oproti dňu minimum áut, takže Maťo mohol prekonávať rekordy z predošlých jázd.

IMG_8309

Vyzeralo to ako hladký príchod do kempu – pár kilometrov pred ním sme ale uvideli v tme pri ceste tmavú škvrnu. Buď to bol čierny býk alebo nadrozmerná krava, väčšia ako naše auto, s obrovskými očami a mohutnými rohami, ktorá bola od nás asi 1 meter a pozerala priamo na nás. Skoro sme sa potototo. Hladina adrenalínu vyskočila ešte viac a príchod do kempu bol rekordný, niečo po 8, kde panovala hlboká noc a všetci už spali. Aspoň sme mali v umyvárkach svetlo, ktoré nam uľahčilo nočnú outdoorovú sprchu 🙂 …

 

L

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s