Lúčime sa s Oahu

V posledných dňoch nejak nestíhame ( máme asi príliš veľa aktivít 😃, nieže by sme boli leniví  ), tak sme sa rozhodli tento článok napísať v trochu inom štýle…odrážkovom 😃 . Ak sa vám bude chcieť, tak dajte pod článok koment, či sa vám viac pozdáva tento štýl, alebo ten, ktorým sme písali predošlé príspevky 😉 .

 

– V noci obrovská búrka, snáď najväčšia doteraz, skoro nám odfúklo stan, ale prežil to a my tiež.

 

– Keďže sme Haiku Stairs naplánovali na posledný deň ( čo ak by sme boli náhodou my tí štastní a vyfasovali by sme pokutu, lepšie posledný deň na ostrove ako niekedy v strede výletu ), búrka nám tento plán celkom zmarila. Vrcholky hôr boli schované v opare celý deň a nemalo moc zmysel riskovať 1000 dolárovú pokutu na osobu kvôli Hiku v hmle. Ale boli sme z toho strašne sklamaní. Čo už…nabudúce 😃 .

 

– Budík 6:00 ako obyčajne, no ja som aj tak vstal pred budíkom, kedže sa skoro stmievalo a chodili sme skoro zaľahnúť, bol som vyspatý ako veľmi dávno nie 😃 .

 

– Rozhodli sme sa teda posledný deň na Oahu stráviť v pomalšom tempe a aj si konečne trochu oddýchnuť. Stihli sme všetko, čo sme mali naplánované, dokonca asi aj o niečo viac.

 

– Východ slnka na pláži.

DSC_0098DSC_0100DSC_0099DSC_0103DSC_0136DSC_0144DSC_0154DSC_0156

 

– Foodland, nákup raňajok ( Lulu mala strašnúúúú ale naozaj strašnúúú chuť na jogurtík 😃 , tak sme si museli dať ) .

 

– Po raňajkách sme sa vydali smer Electric Beach, dúfali sme, že budú korytnačky.

videoblocks-power-plant-at-electric-beach-aerial_hpas_frjw_thumbnail-full01

( Zdroj: Google )

 

– Počas cesty sme pochopili, prečo tá dúha na každej havajskej ŠPZ-ke.

IMG_7981IMG_7986IMG_9313IMG_7998DSC_0158

HI11

( Zdroj: Google )

 

–  V posledných dňoch sa môj mobil z neobjasnených príčin začal samovoľne vypínať, čakal som na najhoršie, kedy sa vypne a už sa mi ho nepodarí oživiť.

IMG_8092

 

– Electric Beach, vraj vychýrená kvôli korytnáčkám, nám žiadne korytnačký nepriniesla 😃 . Asi sme neplávali dosť ďaleko, alebo tam len v ten deň neboli…who knows???

 

– Obavy sa naplnili, môj telefónny prístroj sa zasa vypol asi 5krát za sebou a nešiel naštartovať. Boli sme stratení…( môj telefón bol totiž jediný vybavený navigáciou, infoškami, plánom cesty atď…moje argumenty na Lulu pred cestou, že stiahni si prosím ťa aj ty navigáciu, čo ak sa môj telefón pokazí, nepadli na úrodnú pôdu 😃 ).

 

– Nejakým zázrakom sme sa dostali do Wallmartu ( bol kúsok od spomínanej pláže ), tak sme stiahli nejaké tie mapy, aby sme sa bez zbytočného blúdenia vrátili do kempu.

 

– Lulu stihla aj menší nákup ( kým som ja sťahoval mapy ) 😊 .

IMG_8008IMG_8009

 

– Cesta do kempu.

 

– Ochutnali sme aj havajský ananás.

IMG_8015IMG_8017

 

– V kempe nás prekvapili prvýkrát za náš pobyt celkom schopné vlny. Chceli sme teda požičať surfy.

 

– Bohužiaľ, štastie nám opäť neprialo, teta na recepcii nám povedala, že dodávka, ktorá požičiava surfy pred pol hodkou odišla, a že sa možno vráti o hodinku, ale vraj aj keď sa vráti, tak nám zostane na požičanie možno hodina, kým zavrú ☹ . Povedali sme si teda, že f*ck it a celkom nasratí sme sa odplazili späť na pláž.

 

– Výhádzali sme sa vo vlnách ako delfíny a boli sme spokojní, teda nie úplne, ale čo už…stále sme mali nádej, že trochu zasurfujeme na Maui. Nanešťastie sme na Oahu prišli asi v období pred zimnou sezónou. Surferská sezóna tu začína cca v polovici októbra.

IMG_8049IMG_8035

 

– Ako sa tak kúpeme, prišla vlna a Lulu odišla ( nechcene ) 😃, len sa obzriem a ona nikde…zrazu sa vynorila niekde o pár metrov ďalej…bez plaviek 😃 😃 😃 .

IMG_8033IMG_8024

 

– Keď sa nám už z vĺn zdvíhali žalúdky, povedali sme si, že stačí.

 

– Dali sme prírodnú, plážovú spŕšku, tentokrát za svetla a tepla ( voda bola pre niekoho stále studená 😃 , ale hrdinsky to zvládla ) .

DSC_0168

 

– Balíme stan, na druhý deň ráno vraciame auto na letisku.

 

– Zbalili sme ho lepšie ako z továrne 😃 , do pôvodného balenia sa okrem stanu vošli Luckine tričká, nejaká tá košeľa, deka a tuším aj šnorchel.

 

– Ananásom som sa kŕmil celý deň 😀 .

IMG_8079IMG_8085

 

– Nafukovací queen size matrac sme napchali Lulu do batohu. Modlili sme sa, aby to na letisku prešlo.

 

– Našli sme naše budúce vozidlo 🙂 .

DSC_0165DSC_0174

 

– Mali sme ešte celkom dosť času, tak sme skočili do dedinky ( tej Havajskej 😊, tuším sa volala Laie ) popozerať Village market. Dlho sme sa ale nezdržali.

DSC_0181DSC_0186DSC_0189DSC_0191DSC_0193DSC_0194

 

– Káva v Mc a prístup k internetu ( v kempe nebol ) .

 

– Pred kempom sme dobili baterky…s gekónmi 🙂 .

IMG_8099

 

– Keďže sme mali obydlie už zbalené, zostávalo nám len prespať v pohodlí nášho požičaného tátoša na parkovisku pred kempom ( spanie v aute na Havaji je ilegálne 😲 ) .

 

– Budík 5:30 AM.

 

– Cesta na letisko, vrátenie auta ( rýchly check od pracovníka požičovne ), naštastie všetko ok.

 

– Check in na letisku ( Amíci to brali príliš vážne a naša tetris batožina bola celá vyhádzaná, ale našťastie všetko prešlo ) a následné čakanie cca 2 hodky na let na Maui. Celkom nuda, keďže na hlavnom letisku ostrova Oahu nie je Free Wi-Fi, pýtali niečo cez 9 dolárov za pár minút internetového pripojenia :O .

 

– Nakoniec sme pozreli fotky a celkom nám to ušlo, ani sme sa nenazdali a sedeli sme v lietadle na Mauiiiii 😊 …

DSC_0199

 

M

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s