Waikiki

Pomaly si začíname zvykať na tieto každonočné búrky plné silného dažďa a vetra. Jediné šťastie je, že sú bez bleskov, pretože ja ako najväčší blesko-strachopud by som to asi nezvládla 😀 . Túto noc to bola naozaj sila, takmer sme sa zdekovali do auta, aby sme neuleteli aj so stanom do Pacifiku. Keďže píšem tento príspevok, asi predpokladáte, že sme to nejak prežili a o 6tej nás už veselo vítali slnečné lúče ako predzvesť ďalšieho horúceho dňa.

DSC_0918

Čakáme pred rampou a ja zatiaľ pracne vydlabávam havajskú papáju a kŕmim hladného Mateja.

IMG_9260IMG_9261Máme pred sebou výstup na Diamond Head – vyhasnutá sopka týčiaca sa priamo nad Honolulu, tak sa po včerajšej skúsenosti musíme poriadne posilniť a pripraviť. Naše spálené časti tiel sme zaodeli do krátkych tričiek namiesto tielok, poriadne sa ponatierali opaľovákom a samozrejme – mali sme konečne tenisky! 😀

 

IMG_7891

Ako sme sa blížili ku sopke a uvideli sme ten rad áut čakajúcich na parkovisko, skoro nás porazilo. Maťo začal opäť vyťahovať reči typu, keby sme vstali skôr, mohli sme tu byť prví a bla bla 😀 . Našťastie to až také hrozné nebolo, za 10 minút a 5 dolároch sme už aj parkovali.

DSC_0940DSC_0961DSC_0967DSC_0969DSC_0971

Výstup by som ohodnotila slovíčkom nu-da. Všetkých sme popredbiehali, bolo tam pomerne dosť ľudí, od rodiniek s deťmi až po dôchodcov s palicami.

DSC_0979

Ale áno, boli sme radi, že sme absolvovali aj tento výstup, výhľad zhora bol pekný, no bojovať s ľuďmi o miesto na fotku? Naozaj? Že na vrchole vám chcú predať certifikát o úspešnom absolvovaní výstupu na Diamond Head, to ako really? Dole sme sa zdekovali čo najrýchlejšie ako to len bolo možné.

DSC_0983DSC_0982DSC_1001IMG_7897DSC_0990IMG_9272DSC_1006DSC_1016DSC_1020DSC_1026

Ja som mala konečne možnosť kúpiť si čerstvý kokos s kokosovou vodou vovnútri, s takou tou slamočkou. Vyšlo ma to 5 dolárov, čo mi prišlo ako prijateľná čiastka . Mladý chlapec tam priamo v ruke sekal ten kokos mačetou, za čo si vyslúžil aj nejaký ten tringeltík. Ja by som už bola bez ruky.


Dnes sme mali namierené na jednu z najslávnejších, najznámejších a samozrejme aj najdrahších Havajských pláží – Waikiki. Mala som veľké očakávania, už od detstva som ju mala zafixovanú ako krásne miesto (Peter Nagy – Waikiki Raga) 😀 . Maťo bol zas vo vytržení zo surfovania, pretože aj tým je veľmi známa. Zaparkovali sme to pri Waikiki Shell, čo bolo niečo ako amfiteáter alebo niečo podobné, kde sa odohrávajú rôzne podujatia a koncerty. Lenže čo bolo najdôležitejšie, parkovanie tam bolo celý deň zadarmo. Je to síce vzdialené pár minút chôdze od pláží, no nič hrozné .

DSC_1046DSC_0020DSC_0003

Hľadám slová, ako popísať to sklamanie, ktoré nás čakalo. Áno, voda bola, piesočnatá pláž bola. Ale. Množstvo a množstvo turistov, väčšina z nich boli snáď miliardári, všade samé luxusné hotely, reštiky, pláže preplnené, vlny takmer nikde, renty za surf boli prehnané a pomerne veľké množstvo bezdomovcov.

DSC_0018DSC_0024DSC_0028DSC_0031DSC_0027

 

Jednoducho povedané, po všetkej tej nádhere, ktorú sme doteraz mali možnosť vidieť, tie takmer súkromné pláže boli miliónkrát lepšie ako toto komerčné turistické lákadlo. Tak sme sa aspoň okúpali v jednej vode a na rovnakej pláži ako všetci tí zazobanci a pobrali sa preč.

IMG_7953IMG_9281

Mali sme namierené do Hanauma Bay State Park-u. Vraj tu je možnosť vidieť korytnačky, množstvo všeliakých rybičiek a iných morských tvorov. Parkovné bolo za dolár, hovoríme si, že super. Pár metrov ďalej nás ale uvítala ceduľa, že poplatok za vstup na pláž je 7,50. Prečo? Vidieť korytnačky, rybičky a iné tvoríky je možné hocikde inde, tak sme zostali trošku zaskočení. Najviac nás ale odradilo množstvo turistov prúdiacich ku pokladniam. Nie, ďakujeme, tých sme mali na dnes naozaj dosť.

DSC_0035DSC_0041

Čo nás tam ale najviac zaujalo, bolo asi 40 mačiek, z čoho bolo snáď 30 malých mačiatok. Tak sme sa nimi trošku pomojkali.

DSC_0042DSC_0048

Našu pozornosť a zájem najviac upútali tvory podobné lasičkám, ktoré vyzerali ako potkaníky s dlhým macatým chvostom a hrabali sa v kontajneroch na odpadky. Pomedzi to spolu bojovali o úlovky z kontišu, cerili na seba zúbky a cápali sa pacičkami. Neskôr sme si vyhľadali, že to je takzvaný Mongoose (konkrétne Small Asian Mongoose, po slovensky by to mala byť mangusta).

Keď sme sa ich nabažili, tak sme to dali na smer Halona Cove, kde boli obrovské vlny a pomerne chladná voda, tú sme ale skúsili iba jednou nohou práve kvôli silnému príboju medzi samými skalami. Vyzeralo to naozaj nebezpečne.

DSC_0055DSC_0067DSC_0072DSC_0075DSC_0084

Čakal nás už ibá návrat do nášho kempu. Tam sme sa ešte trošku pohádzali do vĺn, dali si sprchu na pláži ako každý večer. Vietor začal silnieť, tak sme radšej pribili stan ešte mocnejšie. Spustil sa silný dážď, my sme sa v bezpečí auta navečerali konzervových dobrôt a následne z posledných síl nabili pred officom baterku do foťáku.

 

Nejaké to Havajské pivko 😉

IMG_9303

Sušenie uterákov v aute 😀

IMG_9247

 

Viac foto a aj nejaké videjká tu https://www.instagram.com/lumadventures/ 😉 alebo na našom Facebooku.

 

L

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s