Plážová tour :)

Budík bol nastavený tuším na 6:00 ráno, no kedže sme zaspali večer celkom skoro, zobudil som sa asi o pol hodku skôr. Lulu nebola nadšená týmto skorým budíčkom, ale čo mala robiť 😃 , nemôžeme predsa márniť čas. V noci nám aj trochu spŕchlo, ale stan to zvládol bez problémov.

DSC_0125IMG_7385IMG_7392DSC_0133DSC_0130DSC_0127

 

Dali sme sa dokopy, sadli do auta a vyrazili po severnom pobreží ostrova. Prvá zastávka bola kúsok od kempu na mieste s názvom Shark´s Cove 😲. Žraloka sme tam síce nevideli, ale aj tak to bolo parádne, boli tam tzv. tide pools, prírodné bazéniky plné rybičiek od výmyslu sveta. Okúpali sme sa trochu, dali si raňajky na skalnatom pobreží a pokračovali ďalej v ceste.

IMG_7408DSC_0154DSC_0149

 

Ledva sme naštartovali auto, prešli pár km a stáli sme zasa 😃.  Teda skoro 20 minút sme krúžili po parkovisku, kým sme našli miesto, kam zaparkovať. Boli sme totiž na jednej z najznámejších pláží na ostrove, a tou bola Waimea Bay Beach, bolo teda pochopiteľné, že tam bolo celkom dosť ľudí. Ale nakoniec to nebolo až také zlé, zopár ľudí tam naozaj bolo ale skoro nikto sa nekúpal. Dôvodom bola asi uvítacia ceduľa s nápisom „ SHARK SIGHTED KEEP OUT “ 😲. Poobzerali sme sa teda po pláži, žralok nikde, tak šup do vody. Pre istotu sme neplávali moc ďaleko od pláže, voda bol asi dva metre od vstupu celkom hlboká, tak sme nechceli moc riskovať. Zotrvali sme asi pol hodinu, spravili sme nejaké fotky a šup ďalej.

 

DSC_0155DSC_0156IMG_7418DSC_0190

DSC_0164

DSC_0181

Ďalším bodom programu bola Hale´iwa beach 😃. Mal to byť jeden z naj surf spotov na ostrove, no nás nejak veľmi neoslovila. Trochu divná zelená voda, a práve keď sme tam prišli, tak bohužiaľ neboli vlny 😦 . Tešili sme sa, že konečne požičiame surfy a budeme pokračovať v učení, no nepodarilo sa.

DSC_0196DSC_0205

 

Bol asi čas obeda, hrozné teplo, tak sme si povedali, že sa naobedujeme ( buchiet 😃 ) za jazdy v aute a vydáme sa cez vnútrozemie Pearl City až k západnému pobrežiu ostrova. Po Farrington Highway sme prešli až k Makua Beach. Toto bola pravdepodobne tá chudobnejšia časť Havaja, ale o to menej turisticky preplnená. Pri ceste všade kopa šrotu, rozbité alebo zhorené autá odstavené pri krajnici, divné indivíduá kempujúce ( pravdepodobne celoročne ) popri ceste atď. Vyzeralo to tam celkom divoko, ako v nejakom ghette. Mali sme trochu obavy nechávať auto z požičovne odparkované mimo dohľadu. Ale čo už, museli sme ísť na pláž.

IMG_7557DSC_0319DSC_0326

 

Naštastie to stálo za to, na začiatku pláže sme stretli asi dvoch ľudí a okrem nich nikoho. Boli sme tam iba my, bol to neskutočný pocit. Samozrejme sme šli hneď do vody 😊 . Človeku sa z nej vôbec nechcelo, len sme boli už dosť vyhádzaní, keďže skoro na všetkých havajských plážach sú silné prúdy a príboj, odboj atď. ( rôzne varovné tabule vás o tom hneď informujú pred vstupom na pláž ). Vyvalili sme sa tam a chvíľu oddychovali. Bolo toho celkom dosť na jeden deň a ešte sme zďaleka nekončili. Vrátili sme sa k autu, malo všetky kolesá, dokonca neprepichuté, sklá nerozbité 😃 , vydýchli sme si a hor sa ďalej.

DSC_0221DSC_0305IMG_7480IMG_7529IMG_7491DSC_0258

IMG_7543

Mali sme v pláne navštíviť ešte tzv. Mermaid Caves, jaskyne vyformované ocánom v skalnatom pobreží. Bohužial nám nenapadlo, že keď tam prídeme bude asi najvyšší príliv dňa. Jaskyne teda boli kompletne zaplavené 😦 ( ak tam teda náhodou pôjdete, zistite si vopred kedy je odliv, aby ste sa mohli ísť pozrieť aj do samotných jaskýň ), ale tak či tak to tam bolo krásne. Boli sme už tak uťahaní, že sa nám nechcelo ani kúpať na blizkej pláži, aj keď vyzerala veľmi lákavo.

DSC_0349DSC_0353DSC_0345DSC_0336

 

Po ceste sme sa zastavili na kávu v McDonalde ( asi jediné miesto, ktoré pre nás bolo cenovo dostupné 😃 okrem iných fast foodov) a vyrazili. Ešte sme na chvíľku postáli v Kualoa Regional parku. Lulu nakŕmila zopár hladných vtáčikov a štastná sa mohla vrátiť do kempu 😀 .

DSC_0387DSC_0432DSC_0408IMG_7609DSC_0388DSC_0401DSC_0402DSC_0403

Dorazili sme už za tmy, v kempe bola plážová sprcha, bohužial len so studenou vodou 😲 . Lulu nebola nadšená 😃 , ale zvládla to, aj keď jej bola trochu zima. Po sprche sme dali kemperskú večeru –  😃 konzerva cíceru s chlebom a rajčinou 😃 😃 😃 , darmo, low cost výlet, ale na počudovanie nám to celkom chutilo, asi sme boli už veľmi hladní. Pred spaním sme ešte museli dobiť baterku vo foťáku, no jediná zásuvka v kempe bola pri recepcii, tak sme tam museli počkať, kým sa dobije aspoň trochu.

IMG_7618

 

Medzičasom som asi trikrát zaspal na stoličke 😃, vydržali sme asi pol hodku a viac sa nedalo. Odtrmácali sme sa do stanu a odvtedy to malo rovnaký priebeh ako v predošlom článku 😊…

 

Viac foto a aj nejaké videjká tu https://www.instagram.com/lumadventures/ 😉 .

 

M

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s