TOFINO TRIP – DEŇ TRETÍ

IMG_8581IMG_6539

Kemperské raňajky spojené s lazaretom boli začiatkom ďalšieho krásneho dňa. Každého niečo bolelo, tlačilo, pálilo. Všetci sme boli z predošlého dňa stráveného na slnku pripálení v tvári, mali opálené ruky a my s Maťom dokonca spálené aj pery.

IMG_8220

No ani to nás neodradilo od toho, aby sme začali kuť plány, kto kam a kedy pôjde najbližšie surfovať. Smutní sme boli vrátiť surfy, no nadšenie nás opäť pochytilo, keď sme začali hľadať výlet loďkou okolo Vancouver Islandu na Hot Springy, kde boli prírodné jazierka s horúcou termálnou vodou, kde sa dá kúpať. Neviedla tam žiadna iná cesta, iba po vode, takže jazda autom nebola možná.

IMG_8227IMG_8235

Výlety sa pohybovali vo výške okolo 120 CAD, trvať to malo cca 6 hodín (z toho 2 hodiny tam, 2 späť a 2 na kúpanie, čo nám prišlo dosť málo). Tak sme si povedali, že to asi nebude naša voľba. My s Maťom sme už dlhšie spomínali Whale watching (sledovanie veľrýb), na ktorý by sme radi išli. Lucka s Kryštofom to nemali vo svojom zozname „must see“, no ochotne išli s nami pobehať ponuky.

IMG_8260

Narazili sme na jednu, ktorá potrebovala doplniť 3 ľudí zrovna na Hot Springy a dali by nám to iba za cenu Whale watching (cca 99 CAD), tak sme začali intenzívne premýšľať, že v podstate by sme možno aj uvideli nejaké veľryby, či by sme tam nešli. Nakoniec sme si s Maťom povedali, že pôjdeme na istotku na veľryby. Slečna nám oznámila, že zatiaľ sme prví a musíme byť minimálne 4. Predstava, že by sme mali loďku iba pre seba, sa začala pozdávať aj Lucke a Kryštofovi, tak nakoniec súhlasili 🙂 . Pár minút pred odchodom sa síce pridali ešte dvaja ľudia, no stále to bolo veľmi dobré, lepšie ako na prepchatej palube s kopou cudzích ľudí.

 

O 1:00 pm sme mali odchod. Mali sme sympatickú kapitánku, ktorá sa ukázala ako zdatná námorníčka a dávala s nami takú rýchlosť a také bomby po vlnách, že sme párkrát skoro vypadli z lode.

IMG_6553IMG_8287SAMSUNG CSC

( Foto Kryštof 🙂 )

Našťastie nás včas predtým upozornila, aby sme sa za každú cenu niečoho držali, a my sme pohopili, prečo.

IMG_6589IMG_6587IMG_6612

Tiež sme prišli k zisteniu, prečo sa tu  nerentujú člny len tak hocikomu. Asi po pol hodine intenzívnej jazdy (a intenzívneho natriasania a prevracania žalúdkov, hororových scenároch o prevrátenej a utopenej lodi), sme dorazili na miesto, kde boli ďalšie tri loďky, stáli a čakali. V napätí a so zatajeným dychom sme čakali asi 30 minút, v priebehu ktorých sme videli niekoľko nádherných a obrovských Humpback whales (vráskavec dlhoplutvý – keporkak).

IMG_8316IMG_8360IMG_8362

Potom sme zamierili oboplávať ostrov a videli sme skupinu tuleňov vyvalovať sa na slnkom vyhriatch skalách, medúzy a iné morské potvorky. Videli sme aj neobývané ostrovy, kam sa nedá dostať inak ako loďou a počas druhej svetovej vojny tam boli postavené iba nejaké tajné bunkre.

IMG_8532IMG_8556IMG_8505

Plní emócií sme sa vrátili po vyše dvojhodinovom výlete.

IMG_8577

V kempe sme dali sprchu, za dve pivá si od recepčnej požičali bedmintonovú súpravu a pohrali sa 😀 .

IMG_8593IMG_8586IMG_8604

Samozrejme, že nám medzičasom vyhladlo, tak sme išli na legendárne Tacofino (truck, kde robia vynikajúce Tacos od výmyslu sveta), ochutnali snáď najlepšiu zmrzlinu, akú sme jedli.

IMG_8613IMG_8615IMG_8620

Večer sme posedeli vonku pri stole, my s Luckou sme zistili, že spacáky sú parádna vec a ťahali sme ich so sebou celý večer a bolo nám nádherne teplo 🙂 .

IMG_8623

Takto vyzeralo naše kemperské osvetlenie 😀 .

IMG_8627IMG_8631

 

L

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s