TOFINO TRIP – DEŇ DRUHÝ

IMG_7885

Ráno nás zobudili vlny, zvuky mora a hlavne vrany. Pred ranajkami sme sa šli na chvíľku prejsť po pláži nech trochu rozhýbeme telá po noci strávenej v stane 😀 .

IMG_7882IMG_7906IMG_6447IMG_6453

Základná hygiena, a už aj sme išli hľadať zdroj kávy. Lucka si už cestou do kempu všimla akúsi kaviarničku s lebkou, kam sa musíme ísť určite pozrieť. Kaviareň sa volala Tofitian, a bola to jedna z najkrajších, najútulnejších a najvoňavejších kaviarničiek, v akých sme boli. Okrem kávy tam mali aj čerstvo pečené slané a sladké koláčiky, ktoré boli výborné.

IMG_8164IMG_8607

Ďalej sme pokračovali do kempu, kde rentovali aj surfy a boli sme si to tam deň vopred obhliadnuť. Záloha z kreditky bola podmienkou a po vybavení papierovačiek sme už aj stáli pri plechovom kontajneri, kde sme vyfasovali neoprény, topánky a surfy. Chalan z kempu s našimi fešákmi nám to naložili na auto, pripútali, a už aj sme išli smerom k Chesterman Beach. Natiahnuť sa do neoprénu nebolo vôbec jednoduché!

IMG_6461IMG_6456IMG_6468

Lucka nás všetkých predbehla, no nakoniec celá nešťastná zistila, že ho má naopak 😃 .

IMG_6471

Tak ho musela vyzliekať, a opäť zas obliekať 😀 . Po úspešnom zaodení sa do morských oblečkov, sme každý zobrali svoj surf (chalani pod paže, my sme ich museli položiť na hlavu, pretože sme ich nedokázali občiahnuť, aké boli veľké).

 

Najviac som sa obávala studenej vody v oceáne, ktorá mala iba niečo okolo 10-11 stupňov, a mne je stále zima. Slniečko našťastie svietilo, tak sme si zľahka natreli tváre faktorom (už sme pochopili, prečo majú surferi vždy takú hrubú vrstvu krému na tvári 😃 ), verbálne si prešli základné pokyny z dvojminútového videa na youtube, ako sa naučiť surfovať, a išli sme na to.

IMG_8018IMG_7939

Vstup do vody bol trošku nepríjemný, kým sa neoprén nasal vody, no potom som ani necítila, že som vo vode. Maximálne na ruky mi bola občas zima, kým som čakala na vlnu, prípadne, keď ma nejaká vlna zmiatla a voda sa mi dostala cez krk alebo rukávy pod neoprén.

 

Pláže v Tofine pre začiatočníkov sú úplne úžasné, máte veľmi pomalý a postupný vstup do oceánu. Navyše sme našli pláž s takými vlnami, na aké sme sa približne cítili, ani veľké, ani malé, a spravili sme dobrý výber. Na začiatok sme išli iba do vody, ktorá nám bola cca po pás, neskôr sme išli o kúsok ďalej, no žiadna veľká hĺbka, stále to bolo na takej úrovni, aby sme sa vedeli postaviť. Náš rešpekt voči vode a jej sile sa v tomto ohľade každopádne zväčšil. Neraz sa mi stalo, že ma vlna úplne spláchla a ja som iba čakala, kým prejde, aby som sa mohla vynoriť bez márneho boja s ňou. Surfovali sme celé doobedie a naša zručnosť rástla, no mysleli sme si, že to bude o trošku jednoduchšie po všetkých tých nasnowboardovaných a naskejtovaných kilometroch.

IMG_7990IMG_7981IMG_8003IMG_7971IMG_8078IMG_8051

Na obed sme iba vybehli na pláž zjesť nejaké prinesené zásoby a trochu oddýchnuť, Lucka s Kryštofom si na plynovom ohrievači dokonca spravili luxusný fazuľový obed 😉 . Neoprény sme nemali odvahu dávať zo seba dolu, keďže boli na nás úplne prilepené. Príroda si ale nevyberá, a po čase sme ich museli do pol pása stiahnuť. Natiahnuť ich naspäť na telo bolo naozaj náročné.

IMG_7928IMG_6520

Poobede nás už začínalo celé telo poriadne svrbieť, necítili sme sa už pohodlne v tom nepriepustnom materiále 😀 . Navyše sme mali z vody úplne zošuverené prsty na rukách a na nohách 😀 . Na Maťovi sa tiež prejavila daň z práce a začal ho opäť intenzívne bolieť lakeť, navyše tá studená voda mu naň tiež práve nepomáhala. Povedali sme si,že stačilo, konečne sme sa takmer po celom dni z toho vyzliekli a osprchovali sa vonku v studenej vode. Surfy sme požičali na 24 hodín za cca 45 CAD vrátane topánok a neoprénu.

IMG_8145IMG_8152

Mali sme také vízie, že vstaneme o 6 ráno a pôjdeme ešte na dve hodinky posurfovať, no pri predstave skladania surfov z auta a následného nakladania, a toho, koľko by nám to zabralo času, sme to vzdali. Išli sme si do kempu navariť jedno z instantných kemperských pokrmov a potom sa prejsť do prístavu.

IMG_8167IMG_8214IMG_8201IMG_8175

Po návrate sme si išli znovu lahnúť na pláž, sledovať padanie hviez, zaželať si veľa prianí, a spať 🙂 .

 

IMG_8160

BTW…If you don´t sin, Jesus died for nothing !!! 😀 aj takéto camperské dodávky sme mali možnosť vidieť.

 

L

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s