Tofino trip – Deň prvý

Ako všetky dobré nápady, aj tento sa zrodil s kamošmi pri pivku na pláži. „Čo keby ideme na Vancouver Island do Tofina?

20429717_10208965513087877_4047260719927285582_nIMG_7195

Dohodnime sa na termíne hneď, nech si môžeme v predstihu vybaviť voľno, a pôjdeme!“ Zaznelo iba jednohlasné ÁNO!!, a bolo to. Termín padol na 25.8. – 28.8.2017, išli sme v zložení: Ja, druhá Lucka, Maťo a Kryštof.

 

Ja s Luckou sme sa prehlásili za vedúce zájazdu a chlapci nám  to veľmi radi prenechali. Dva týždne pred tripom sme začali intenzívne riešiť požičiavanie auta v Nanaime (Vancouver Island). Našťastie sme našli jedno z posledných economy cars cez požičovňu Budget. Na 4 dni to vyšlo niečo okolo 245 CAD. Jedna úloha splnená. Začali sme sa pomaly dostávať ku kempom, ktoré boli, na naše smutné zistenie, všetky plné. V tom lepšom prípade (2 kempy) nemali rezervovací systém, ale niečo ako kto prv príde, ten prv berie. Matejo s tým nebol veľmi stotožnený (musela som počúvať mrmlanie, frflanie, že sme sa neskoro zobudili, nebudeme mať kde bývať, že z toho výletu nič nebude, a vlastne nikam ani nejde).  Navyše to bolo v období veľkých požiarov v celej Britskej Kolumbii, tak sme mali menšie obavy kvôli dymu a zlej viditeľnosti. Nakoniec sme sa všetci zhodli, že nejak bolo, nejak bude – ideme do toho.

 

Na Van. Island sme mali ísť hneď prvou BC ferry (trajekt) z Horseshoe Bay, ktorá mala odchod 6:20. Jednosmerný lístok nás vyšiel 16 CAD/osoba. Museli sme prespať v North-e u Lucky a Kryštofa, pretože od nás z Burnaby by sme k nim išli vyše hodinu, odhliadnúc od toho, že verejnou dopravou sa skôr ako po 5 nikam nedostanete, čo je podľa mňa dosť smutné. Od nich to do Horseshoe tiež nebolo najbližšie, navyše nám aj tak nešiel žiadny spoj tak skoro ráno. Chtiac-nechtiac, museli sme rezervovať taxík. Prišiel presne na čas, o 5:20 sme už nakladali kufre. Platili sme 43 CAD.

 

Ferry išla načas, navyše o takomto skorom čase tam nebolo ani veľa ľudí. Zložili sme naše obrie batožiny, stan, pochutiny, a už aj sme išli hore na palubu, kde síce veľmi fúkalo, ale túžba zazrieť veľryby, bola príliš silná 😀 .

IMG_6350IMG_6352IMG_6349IMG_6360

Pofotili sme, dobre nás vydul vietor, veľryby sme síce nevideli, no aj tak vysmiati, sme sa išli zohriať do podpalubia.

IMG_7690IMG_7678IMG_6311IMG_6319

Cesta trvala okolo 1,5 hodiny. V Nanaime sme počkali na autobus, ktorý nás odviezol kúsok od Budgetu. Rezervácia bola robená na Maťa, tak to išiel vybavovať. O chvíľu už išla slečna pre auto. Nasadá do akéhosi väčšieho vozidla. Chlapci tvrdia, že to ide iba preparkovať, aby mohla vytiahnuť to naše mini-pidi economy car. Už na nás len kýva, aby sme išli za ňou. Ten obrovský 7 miestny Ford Flex s 5000 najazdenými kilometrami  je vraj náš.

IMG_7691IMG_6409

Nezaváhali sme ani chvíľu, už aj sme boli na ceste smerom k Tofinu. Keď z nás všetko počiatočné vzrušenie opadlo, začínal sa ozývať hlad. V mestečku Port Alberni sme míňali Mekáč, no povedali sme si, že ešte chvíľu počkáme, že za chvíľu bude ďalší. Chyba. Nasledujúcu hodinu a pol sme iba skuvíňali, kto je hladný viac 😀 .  Na počudovanie sme to nejak vydržali do Tofina, kde chlapcov po zhliadnutí liquer store-u hlad na sekundu prešiel, a prednejšie bolo pivko na večer 😀 .

 

Príchod do prvého kempu nás moc nepotešil – mali full. S malou dušičkou sme išli do našej druhej možnosti (Mackenzie Beach Campground), a na naše šťastie nám povedali, že majú voľné! Hneď sme tam začali všetci šermovať s kreditkami, aby nám to niekto nevyfúkol. Platili sme niečo okolo 50 CAD/stan/noc. Kemp bol hneď pri pláži, ktorá nemala chybu.

IMG_6375IMG_7697IMG_7703IMG_6380

Hneď sme ju museli ísť preskúmať. Následne sme museli postaviť stan, aby bol pripravený na večer.

IMG_6372

Lucka sa chytila organizácie a za pár minút stál stan pevnejší ako väčšina kanadských domov 😉 . Nasadli sme do auta a išli si obhliadnuť pláže v okolí, kde to bude najvhodnejšie na surfovanie, plus nejaký rental, ktorý by nám vedel surfy pripevniť na strechu.

IMG_6387IMG_7738IMG_7763IMG_7791IMG_7794

Všetko sme našli, spokojní sa vrátili do kempu, kde už vládla síce tma, ale všade boli ohníky, ľudia opekali, grilovali…

IMG_7854

Zobrali sme deku a išli si lahnúť všetci štyria na pláž, odkiaľ sme zreteľne videli mliečnu dráhu, všetky súhvezdia, a padanie množstva hviezd. Unavení sme ľahli do stanu a v sekunde sme zaspali.

IMG_7819

 

L

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s