Vans Park Series a inéééé

Dňa 8. Júla sme sa zúčastnili parádnej akcie s názvom Vans Park Series.

vps-module-logo

( Zdroj: Google )

Išlo o skejtové podujatie, ktoré bolo zložené z kvalifikácií ( 7.7. 2017), viacerých semifinálových kôl a výsledného finále ( 8. 7. 2017). Odohrať sa to malo v skate parku na ulici Hastings, kde sme predtým nikdy neboli.

IMG_6856

No hneď po zhliadnutí fotiek oznamujúcich túto akciu, bol plán jasný. Časovo nám to vychádzalo akurát na semifinálovo-finálový deň, tak sme zavolali aj našich českých kamošov (aj vám ich predstavíme, pretože párkrát sa v tomto blogu ešte určite vyskytnú) Lucku a Kryštofa. My sme sa vybrali trošku skôr, aby sme takzvane chytili fleka.

IMG_6861IMG_6866

Pekne o 11:00 sme boli nastúpení na horúcom slniečku, ktoré si neskôr aj vyžiadalo svoju daň 😀 . Atmosféra bola úžasná, postupne sa všetky miesta zaplnili do prasknutia. Semifinále sme obsedeli, no na finále sme sa premiestnili (napchali sa) hneď pri „bazén“, kde sa skejtovalo, nech to nevidíme iba na obrazovkách, ale priamo.

IMG_5252IMG_5247

Najväčším prekvapkom bolo, keď sme tam uvideli Steve-a Van Doren-a (syn zakladateľa Vans), ktorý tam napochodoval v ružových Vanskách a havajskej košeli 😀 , nato si Maťo spomenul, že mu v stánku dával práve on nejaké darčekové reklamné predmety, a potom samozrejme ľutoval, prečo si s týmto kráľom Vansiek nespravil aspoň nejaké selfíčko 😀 .

steve-van-doren-2005

( Zdroj: Google )

Finále bolo brutálne napínavé, chlapci si to delili na skejtoch ako páni, za čo sa im dostávalo kvalitné burácanie a potlesk publika. Bolo už niečo okolo 15:00 a my sme boli stále na tom priamom najsilnejšom slniečku, kedy nám už nebolo všetko jedno, a naozaj sme čakali, kedy to už skončí, no odísť sme predsa nemohli, museli sme to vidieť už do konca 🙂 . Naše úpalové utrpenie zmiernil Steve, ktorý medzičasom rozdával a rozhadzoval do publika šiltovky a tričká 🙂 ( rozumej – Matej má šiltovku, ktorú si uchmatol, Matej má tričko, ktoré mi Steve podal, no bolo to Lko. Kto nosí Lká? Matej. Kto obišiel naprázdno? Ja 😀 .

IMG_6897

Finále nakoniec vyhral Pedro Barros z Brazílie, ktorý si to najviac zaslúžil, ako sme sa po prudko inteligentnom rozhovore o skateboardingu, zhodli. 🙂

IMG_9095IMG_9094IMG_9097IMG_9096

Večer sme si natierali a fúkali spálené ľavé paže v odtieni raka podľa trička 🙂 .

IMG_5242

Pár dní na to sme v takzvanej „autobusovej vzdialenosti“ vybehli do mestečka White Rock. Pomenované je podľa veľkého bieleho balvanu nepravidelného tvaru umiestneného pri pláži.

IMG_6955IMG_6978IMG_6998

Keď sa to tak vezme, je to skoro na skok do Spojených štátov 😉 .

IMG_5345

Je tam dlhé drevené mólo, ktoré je viac než fotogenické 🙂 .

IMG_5347IMG_7003

Počasie nám prialo, slniečko riadne pripekalo a navštíviť toto krásne miesto sme evidentne nemali len my 😀 .

 

Cestou som objavila obchodík, ktorý som nemohla vynechať, tak som tam zatiahla aj Maťa. Našla som si darček, ktorý mi nekúpil, tak som išla smutná preč.

IMG_6942

Toľko za posledných pár poriadne horúcich dní. Nečakali sme také teplo, teploty tu stúpali k výšinám, rovnako ako Maťov hnev, že sa tešil, že tu nebudú také horúčavy ako u nás..a vualá 😀 . Keď to bolo už neznesiteľné, vybehli sme na nejaké to kupkanie 😉 .

IMG_5099IMG_5524IMG_7317

 

L

 

Nejaké tie random photos na záver 😉 …

IMG_6849IMG_7011IMG_7013IMG_7016IMG_6925

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s