DEŇ V RAJI S NÁZVOM JOFFRE LAKES PROVINCIAL PARK – DRUHÁ ČASŤ

Na Middle Joffre sme sa zdržali celkom dlho, tak už bol vhodný čas pokračovať ďalej k cieľu našej výpravy. Tým bolo Upper Joffre Lake, vrchné jazero, ktoré bolo priamo pod ľadovcami. Je ich tam totiž hneď niekoľko.

Capture

Od stredného po vrchné jazero to trvá asi 15 – 20 min. Po ceste sme sa zastavili ešte pri nádhernom vodopáde Holloway falls.

IMG_6255

Spravil som si menší náskok 😃 , už som sa nevedel dočkať kým tam budeme a po ceste som sa skryl za strom, že trochu vystraším Lulu 😃 hmmm nepodarilo sa 😃 nejakým zázrakom ma videla a odmenila ma týmto nádherným gestom ( všimnite si ten štastný výraz v tvári 😀 )…

IMG_9037

Už sme skoro tááááááám 😲 , Lulu sa vynára z lesa, stredný prstík vystriedal peace pre medvíky, ktoré by na ňu mohli striehnuť za rohom 😃 .

IMG_6265

Dorazili sme! Pred nami bolo konečne Upper Joffre Lake. Bohužiaľ aj s kopou turistov, ale ok. Odplazili sme sa trochu ďalej, aby sme neboli v centre diania. Vybalili sme piknik a kochali sa všetkou tou nádherou okolo nás. Také farby sme v živote nevideli, stromy boli zelenšie, voda bola úplne tyrkysová. Jeden ľadovec vedľa druhého, neskutočné miesto!!!

IMG_6277IMG_6320IMG_6339IMG_6293IMG_6408

Zhodli sme sa všetci. S plnými bruchami sa nám už nič moc nechcelo, ale naši českí bratia dostali nápad, že ideme ďalej ( nechápeme kde berú energiu 😊 ), ja som s tým bol ako tak OK ale Lulu už bola značne zničená. No napokon sme pokračovali v ceste. A dobre sme spravili, prišli sme až do kempu na druhej strane jazera. V tejto chvíli sme strašne ľutovali, že sme nezobrali stan a nezostali aspoň na jednu noc.

IMG_6347IMG_6373

Jeden člen našej skupiny sa v jazere aj okúpal 😲 , klobúk dole, ja by som tam asi nevliezol, voda mala asi niečo medzi 2 – 5 stupňami.

 

Aby toho nebolo, málo rozhodli sme sa, že ideme ešte o kúsok daľej 😃 , to už Lulu začala byť zúfalá, ale prekonali sme krízu a šli . Priamo nad jazerom bol skalný výbežok s menším vodopádom, ktorý sa vlieval priamo do jazera. Vystúpali sme po skalnatej ceste, cez vodu a sneh až na spomínaný výbežok.

IMG_6520IMG_6528IMG_6537IMG_6539

Bol odtial výhľad na celé jazero, údolie, ľadovce, Mt. Matier a ostatné neskutočné hory, ktoré boli priamo pred nami. Tu sme si dali zaslúžený chill, pivko ( alebo iba nejakú limonádu, nepamätám sa presne 😊 ) , a iba sme tak sedeli s otovrenými ústami. Pobudli sme tu možno aj viac ako hodinku, nikomu sa nehcelo naspäääääť. Bolo to tam nádherné. No ako som už spomínal nemali sme kemingovú výbavu a ani booknutý camp site, tak sme boli nutení isť domov 😦 .

IMG_6600IMG_6418IMG_6463IMG_6499IMG_6571IMG_6616IMG_6651SAMSUNG CSCIMG_6664

Pár posledných pohľadov na tú nádhernú prírodu a vyrazili sme rovnakou cestou k parkovisku. Zliezť to dolu nám trvalo niečo cez trištvrte hodinu, možno hodinu. Sadli sme do auta a smutní, že odtiaľ odchádzame, sme vyrazili na cestu…

IMG_6692IMG_6717IMG_6754IMG_6762

Došiel na nás hlad tak sme sa stavili vo Whistleri ( El Furniture Warehouse ) na parádny hambáč s hranolkami za cca 5 CAD :O .

IMG_6763el-furniture-warehouse

( Zdroj: Google )

 

Cestou späť sme sa ešte zastavili na Brandywine Falls, krásny vodopád, kúsok od cesty, tak prečo nie 🙂 .

IMG_6767IMG_6782

Nakoniec ešte Tantalus lookout, jeden z niekoľkých viewpointov po ceste do Vancouveru, podľa nás najkrajší 😉 …

IMG_6796

Viac foto a aj nejaké videjká tu https://www.instagram.com/lumadventures/ 😉 .

 

M

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s