Deň v raji s názvom Joffre Lakes Provincial Park – Prvá časť

Po všetkých tých plusoch a mínusoch sa v tomto príspevku dostávame k jednému z najväčších plusov, aký sme tu zatiaľ mali možnosť zažiť ……. a tým bol hike na Joffre Lakes. Porobili sme asi milión fotiek, tak sa máte na čo tešiť 😊 .  Btw rano som sa zobudil a Axl Rose bol u nás v izbe 😀 😀 😀 vraj ide s nami na výlet…

IMG_6109

Vyrazili sme skoro ráno z Vanu aby sme tam prišli v takom čase, že to tam nebude kompletne zaplavené turistami. Ak si dobre pamätám, bolo to cca o 5tej ráno. Pred nami bola 3 hodinová cesta cez Squamish a Whistler až do Pembertonu. Už po ceste to vyzeralo parádne, všade naokolo úžasné hory, a k tomu nám naštastie prialo počasie, tak sme sa nevedeli dočkať, kedy už konečne budeme pri jazerách.

IMG_4812IMG_4840

Milión serpentín, nejaké to klesenie ale hlavne stúpania, no konečne sme sa po pár hodinách v aute vyškriabali k Joffre Lakes Provincial Park. Na parkovisku už bolo zopár áut, takže sme neboli jediní na tejto stezke 😃 ale čo už, nemôžeme mať všade VIP privátne výlety. Odparkovali sme teda, prezuli sme „turisticke boty“ 😃 ( moje rozbité Vansky, ktoré btw stále žijú a sprevádzajú ma do roboty každý deň, kde by som mal mať celý čas na nohách steel toe boots 😃 ) a vyrazili sme.

IMG_4841

Po asi 5 minútach sme dorazili k nejakej ceduli, ktorá nám prezradila, že k Upper Joffre Lake je to 4 h 😲 to zistenie nás trocha vystrašilo, na nete sme sa totiž dočítali, že to trvá max 2,5 hodiny hore a niečo cez 2 hodky dolu. Ale čo už, keď sme sa trepali takú diaľku 😃 ,  šli sme do toho.

 

Za chvíľku sa nám medzi stromami začalo ukazovať Lower Joffre lake. Najspodnejšie z troch ľadovcových jazier. Voda krásna modrá, studená, v pozadí nádherný ľadovec, len to trochu kazili komáre alebo nejaký druh krvěříznivých mušiek, ktorých tam bolo nesutočne veľa. Človek sa na sekundu prestal hýbať a hneď si na ňom pochutnával taký menší kŕdeľ týchto božích stvorení 😊 . Takže dobrá rada, nezabudnite si repelent!!! My sme nepočítali s takýmto niečím, tak sme si odniesli zopár štípancov, a mušky si odniesli zopár kvapiek krvi z nás ( najviac zo mňa 😃, tieto stvorenia ma majú veľmi rady ), o to skôr sme boli hore, lebo sme museli byť stále v pohybe.

IMG_6113IMG_6129

Zatia hike úplne v pohode, bolo tam pár strmákov, ale zvládali sme to relatívne bez problémov na rozdiel od predošleho Grouse Grindu, kde som skoro vypľul dušu, a nie raz. Po cca hodinke a štvrť sme dorazili k ďalšiemu jazierku v poradí 😊 – Middle Joffre Lake.

IMG_6166IMG_6159

Čím sme boli vyššie, tým bolo v ovzduší menšie množstvo komárov 😃 . Naštastie sme mohli konečne spomaliť a vychutnať si scenérie. Jazero bolo krásne, voda modrejšia, studenšia, okolo krásne hory a ľadovce, jednoducho nádhera. Človek fakt nevie kam sa skôr pozrieť.  Foťáky cvakali jedna radosť.

IMG_6154IMG_6214IMG_6215

O kúsok ďalej sme zbadali tzv „kládu“ 😃 , padnutý strom ponorený z polovice v jazere. Šup dolu topánky, ponožky, cennosti z vreciek, a už sme sa sťa gymnasti prechádzali po padnutom strome. Voda sa spočiatku nezdá byť taká studená, ale po chvíľke si človek prestane cítiť nohy. Tak sme dali zopár fotiek ( za tie mimochodom ďakujeme naším českým krajanom 😊 , s ktorými sme absolvovali tento neuveriteľný výlet ) a utekali sme späť na breh.

IMG_6185SAMSUNG CSC

Po pár krokoch sme zbadali nejakeho krpca, ktorý tam niečo nacvičoval s kúskami chlebu a zrniečkami. Najprv sme nechápali čo robí, ale zbadali sme tam obletovať nejaké operence 😃 . Tak sme sa ukrátili o zopár kúskov z predpripravených lepačiek na túru a vyskúšai sme aj my prilákať nejaké lietajúce stvorenia 😊 . Podarilo sa 😲 , nechápali sme, ale vtáčiky sú už asi naučené na vykrmovanie. Lietali jeden za druhým, podarilo sa nám spraviť pár momentiek.

IMG_6230IMG_6246IMG_4971IMG_4973

Aby toho nebolo málo, o chvíľu sa okolo nás zbehlo stádo chipmunkov 😃 . Im ale žemle nechutili tak ako vtákom. Ďalšia rada, ak náhodou pôjdete, zbalte do batohu nejake oriešky, semiačka, kúsky chleba atď., budete mať o zábavu postarané 😉 .

 

M

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s