Pekelné schody

Pomaly ale isto sme si pobeahli nejaké tie must see spoty okolia Vancouveru, samozrejme v dojazdovej vzdialenosti busov… bohužiaľ, stále nemáme auto ☹, a v krajine, ktorá má zo západu na východ 5000 km toho človek veľa bez auta nepobehá. V Kanade je všetko ďalekoooo. Tak stále zvažujeme, či sa do kúpy pustiť alebo nie, pravdepodobne sa tomu časom nevyhneme, ale zatiaľ nám stačí Compass card a nejaké tie rental companies. Ale dosť bolo kecov 😊, takto sme teda prežili pár posledných dní…

 

Po výlete na Cleveland Dam sme sa vydali trochu západnejšie, a to do Deep Cove. Počuli sme, že sa tam dajú požičať kajaky, na ktorých sa dá spraviť parádny výlet po Indian Arm. Tak sme sa rozhodli, že to ideme pozrieť. Kajaky sme síce našli, ale boli dooosť drahé a počasie nám tiež moc neprialo. Bolo zamračené a popŕchalo, tak sme si povedali, že kajaky asi necháme na inokedy.

IMG_5598

 

Zamračené počko sa Vancouveru držalo ešte nejaký ten deň, ale odvtedy, cca od polovice júna, nebol dodnes snáď jediný upršaný deň, takže leto je tu fakt krásne 😊.

IMG_5635IMG_5690

O pár dní neskôr som ráno prišiel do práce, a tam ma vítal týpek, že vraj dnes máme zaujímavú zákazku vo…….Whistleri 😲! Tak som sa tešil ako malý, že bude zadarmo výlet do Whistleru vrámci firmy 😃 . Neskôr ma to prešlo, keď som zistil, o aký job ide, ale nevadí, stálo to za to a Sea to Sky highway určite stojí za jeden deň nie moc easy jobu.

IMG_5655IMG_5672IMG_5676

Ďalším plusom bolo, že som konečne videl medvídka 😊, kŕmil sa nejakým junkom hneď vedľa domu, ktorý sme sťahovali.

IMG_5658IMG_5663

O pár dní neskôr sme z práce zavítali aj do hlavného mesta Britskej Kolumbie, Viktorie na Vancouver Islande. Musel som síce vstať o 3 ráno, ale zacvakali Ferry výlet, tak som to nejak prežil 😃. Sem tam sa to v tej práci zvládať dá 😃.

IMG_5735IMG_5847IMG_5943

Po práci sme s Lulu skočili na rozlúčkovú párty s našimi záchrancami z Olive Ave, ktorí sa sťahovali „kúsok“ severnejšie od Vancouveru 😊. Dali sme si pár pív 😊 a spoznali sme ďalších skvelých ľudí. Veľká škoda, že sa sťahujú práve teraz, ale idú si za svojím snom, a to fakt obdivujeme a držíme všetky možné palce, nech sa im darí 😉. Rozlúčili sme sa, Lulu totiž ďalšie ráno bohužiaľ pracovala, a po práci sme mali na pláne konečne otvorený Grouse Grind, tak sme šli pomaly domov, nech si trochu oddýchneme.

 

Ďalší deň sme sa po práci stretli u našich českých kamošov s jasným plánom 😃. Pred cestou sme si dali pizzu, a ako to býva, nakoniec náš plán nebol až taký jasný ako sme si mysleli 😃. Nikomu sa veľmi nechcelo ísť na hike, začali teda padať alternatívne návrhy ako Cypress Mountain, nejaké pláže atď… Ale padlo posledné slovo, ideme na Grouse Grind a hotovo!!! (asi to bolo zo ženskej strany osadenstva, napamätám sa už presne 😃 , ale keby to má byť na mne, tak by sme tam asi doteraz ešte neboli). S plnými bruškami sme sa teda vybrali na nádherný výstup k vrcholu Grouse Mountain, ktorý je zložený z cca…..2900 schodov 😲 .

 

 

Človek si povie, hm, nemôže to byť predsa také zlé… Tak sme s úsmevom a dobrou náladou vykročili k prvemú schodíku. Po asi 10 minútach 😃 som bol na nitku spotený a ledva som lapal po dychu 😃 . Lulu bola na tom podobne, zasa som raz mal možnosť vydieť ten zufalý výraz na jej tváričke 😃, že čo sme to spravili za chybu a kam sme sa to vybrali. Ale to nebolo ešte nič v porovnaní s tým, čo bolo neskôr. Keď som hovoril pánkovi, u ktorého bývame, že ideme na Grind, povedal mi len: „I hope you are in good shape,“ hmmm, v duchu som si myslel, čo mi to rozpráva, veď to predsa nemože byť také zlé.

IMG_5951IMG_4545

Bolo to zléééé, oooo keby len zlé, strašnééé 😲 vysoké schody, nízke schody, strmáky atď…, nebolo to ako normálna túra, kde chvíľu človek šlape a potom je chvíľku rovnika na oddych a vydýchanie.

IMG_4561IMG_4564IMG_4569

Toto bolo neustále šlapanie po schodoch, skoro som vypľuľ dušu, párkrát som myslel, že tú pizzu, čo sme mali pred cestou, uvidím znovu. Nebolo mi všetko jedno, pozeral som sa po okolí, či má kde vrtulník pristáť v prípade najhoršieho 😃. No nakoniec sme to nejakým zázrakom dali, odmenou nám bol parádny výhľad na celý Vancouver, a dobrý pocit, že sme to zvládli.

IMG_5954ukazkaIMG_5983

Ale každému, kto sa tam raz v budúcnosti vyberie, tak radšej Be in good shape 😃 do batohu veľa vody, pevné nervy a hlavne nezožrať celú pizzu pred cestou (!!!) Môj žalúdok sa z tohoto kroku ani trochu netešil.

 

Hore to už bolo nádherné, výhľad na celý Vancouver, bolo krásne slnečno a parádna viditeľnosť, tak sme dovideli až do USA na Mt. Baker (neviem prečo, ale veľmi ma to k tej hore ťahá, snáď sa nám tam podarí zorganizovať nejaký výlet).

IMG_5964IMG_6019IMG_6025

Ďalšou zastávkou bol výbeh medveďov Grizzly. Lulu sa tešila ako malá 😊 , že konečne vidí ozajstného Grizzlyho. Neskôr sme zistili, že vzrastom je naša malá Lulu niečo medzi Sun bearom a Black bearom 😃, a s týmto zistením sme mohli ukončiť výletík.

IMG_4621IMG_6044IMG_6052

Na cestu dolu sme zvolili tú jednoduchšiu možnosť a kúpili sme lístok na lanovku za 10 dolárov na osobu. Po tom hardcore výstupe sa nám už nechcelo ísť peši ani meter 😃.

IMG_6009

Vrátili sme sa teda do Northu, kúpili sme nejaké pivká, a po tažkom dni sme dali zaslúžený chillout na Ambleside beach.

 

Btw, pomaly sme začali dávať dokopy snowboard výbavičku. Mimo sezóny sa tu dá kúpiť komplet výbava za pár dolárov. Nikto predsa nechce v zime zaplatiť trikrát viac za rovnaký stuff. Na Craigsliste sa dá nájsť hocičo, ale osobne som si myslel, že toho bude podstatne viac. Nakoniec som natrafil na dosku, ktorú som chcel ešte na Slovensku pred pár rokmi, tak som neváhal a šiel som po ňu, aby mi ju niekto nevyfúkol pred nosom 😊. Lulu tiež konečne kúpila snowboardík, tak už len zopár detailov a môžeme v zime vyraziť na horyyyyyyyyy.

FullSizeRender

V ďalšom článku vám popíšeme nejaké plusy a mínusy Vancouveru, samozrejme z nášho subjektívneho pohľadu, no možno niekomu z vás pomôžu pri rozhodovaní sa v budúcnosti, či ísť práve do Vanu, alebo radšej zvoliť iné miesto pre život v Kanade 😉 .

 

M

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s