Pracujeme, spoznávame, užívame…

IMG_4832IMG_4829

Asi ste si všimli, Vancouver nám dáva poriadne zabrať, máme množstvo povinností, ktoré nepočkajú, a plánov, ktoré by sme chceli postíhať. Žiaľ, dopláca na to náš blog, no dnes sme si našli trošku času, tak ideme aspoň sčasti dohnať zameškané. Chcem ale ešte povedať, že sme ho zakladali s cieľom priblížiť rodine, kamošom a známym, ľuďom, čo sa zaujímajú o cestovanie, Kanadu a podobne, naše putovanie. Občas možno trošku vyčariť úsmev a pobaviť, aby sme aj pre seba zaznamenávali nejaké spomienky z nášho spoločného života.

IMG_3885IMG_4632IMG_4613IMG_3929IMG_4094

Nechceme, aby sa z nášho blogu pre nás stal nejaký strašiak, že nemáme pridaný príspevok, tak sa zrúti celý svet. Snáď to chápete, ale môžem vám zaručiť, že sa máte na čo tešiť 🙂 . Materiálov máme dostatok, iba času nám trošku chýba. Ale všetko bude 🙂 .

IMG_4585IMG_4594IMG_4627

Takže, obaja pracujeme (Maťo v moving company, ja v reštike a cleaning company), taká tá klasika s ktorou treba počítať, keď sem prídete a nemáte žiadne kanadské pracovné skúsenosti ani ich školy. Jednoducho treba brať, čo príde, a nečakať na modré z neba, ktoré väčšinou aj tak nepríde. Neprišli sme si tu predsa budovať kariéru, ale zarobiť nejaké peniažky, aby sme mohli pobehať všetko, čo sa len bude dať.

 

Po všetkých trampotách s ubytovaním sme konečne našli dlhodobejšie ubytko.

IMG_4059_default_600

Takže momentálne sa nachádzame v mestskej časti Burnaby, čo je približne 40 minút verejnou dopravou vrátane Skytrainu, do Downtownu. Sťahovanie bolo opäť trošku náročnejšie, presúvali sme sa už s novonadobudnutým kanadským imaním (rozumej skejty, nejaké tie nové oblečká, topánky a podobné hovadiny :D), samozrejme busom, čo vám budem hovoriť, fotky hovoria za všetko…

Cameron Recreation Centre

burnaby-election-map

Myslím, že s odstupom času môžeme trošku negatívne zhodnotiť  a takzvane „zhejtovať“ práve spomínanú verejnú dopravu, ktorá je hlavne v poobedných hodinách, keď všetci končia v práci, hotová katastrofa, a to nehovorím o zápchach v meste a v okolí. Práve to nám dokáže pohltiť zopár hodín zo dňa, ani nevieme ako. Život tu beží jednoducho rýchlejšie, ako sme boli zvyknutí.

IMG_4073

Dnes sú to presne 2 mesiace, čo sme opustili našu rodnú hrudu a vydali sa spoznávať novú krajinu. Nič neľutujeme, a aj keď bolo pár tažkých chvíľ a zopár skoro zbalených kufrov a kúpených spiatočných leteniek 😀 , sme veľmi radi, že sme tu. Zmeškali sme narodky Maťovej segry, tak sme si s ňou pripili aspoň symbolicky cez internet, a to práve kanadskou whiskey Wiser´s. Ako “odborníci” na tento druh moku ale musíme zhodnotiť, že za nás určite nikdy viac, doteraz na ňu padá prach (to, čo z nej zostalo).

IMG_4656

If you know what does it mean.. Matejs thumb up 😀IMG_4063

Opäť sme objavili nejaký ten thrift store, ktorý vyzerá parádne už len na pohľad zvonku 🙂 veď posúďte…

IMG_4648

Pláže sme si postupne obehali takmer všetky. Je iba veľká škoda, že tá voda je tak moooc studená. Dodnes sme sa v nej neodvážili okúpať 😀 .

IMG_3839IMG_4797IMG_4845IMG_4811

Vždy sa nájde zopár odvážlivcov, no tí, čo nechcú dostať omrzliny, využívajú pláže skôr na spoločenské akcie, plážové športy, opaľovačky (tiel, opačných a rovnakých pohlaví) a podobne.

IMG_4835IMG_3907IMG_4861IMG_4873IMG_4918

Jedna z prvých vecí, kam sme sa vydali, bol park Lynn Valley v North Vancouveri, kde sa nám naozaj páčilo.

IMG_4691IMG_4712IMG_4735

Opäť sa nám potvrdilo, že všade si treba radšej privstať, ak sa chcete vyhnúť davom ľudí. (Prvá foto pri príchode, cestou späť na moste pri odchode 😀 ). Samozrejme, že sme pobehali iba nejakú základnú cestičku s náročnosťou mínus päť, ktorú zvládali aj dvojročné deti, a celí vysmiati, akí sme my zdatní turisti, sme sa hrdí vracali domov 😀 .

IMG_3771IMG_4749

North Vancouver je mimochodom naozaj nádherná oblasť, je tam množstvo parkov a miest,  kam sa dá vybehnúť. Pravdepodobne, ak by sme si opäť mali hladať ubytovanie, asi by sme volili práve North.

 

Vancouver ako mesto má neskutočnú panorámu, výhľad takmer odvšadiaľ stojí naozaj za to. Kým sedíte pri brehu oceánu a popíjate pivko z plechovky ukrytej v papierovej taške (a samozrejme nikto nevie, čo tam máte), oproti vám sa vynímajú majestátne a zasnežené vrcholky hôr. Niečo neuveriteľné, čo by som dopriala vidieť na vlastné oči naozaj každému.

IMG_4559IMG_3795

Aby som nezabudla, požičali sme si bicykle a boli pobehať Stanley park, nádherný kus zelene kúsok od Downtownu. V plnej zbroji, ako sa patrí, s prilbami, s košíčkami vpredu a zvončekom. Mali sme obmedzený čas, tak sme šliapali do pedálov ako diví 😀 bola to riadna sranda, to vám môžem povedať 😀 .

IMG_4005IMG_5026IMG_5030

Tak zatiaľ toľko, dnes sa tu oslavuje veľký štátny sviatok Canada day, počuť rachoty ohňostrojov, no dnes sme mali priveľmi náročný deň, tak ideme zalomiť do postele. Čoskoro píšeme opäť 😉 .

IMG_3923IMG_4678IMG_4571

L

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s