Stanley Park na kolieskach

Milí naši čitatelia, v prvom rade vás chceme poprosiť o trpezlivosť, pretože momentálne pracovné vyťaženie a okolnosti nám nedovoľujú pridávať príspevky v takých intervaloch, v akých by sme si predstavovali a hlavne chceli. Dúfame, že to pochopíte a nejak s nami vydržíte 😉 .

 

Ďalší deň sme začali dobrou správou, vrátia nám plnú sumu za to tragické ubytko v Richmonde. Jupí jou 🙂 . Čakala nás sťahovačka do nového prechodného domova. Domček vyzeral zvonka určite oveľa prijateľnejšie ako ten predošlý. Naša izba bola v suteréne, no vôbec nám to nevadilo, lebo bola pekná a čistá. Kúpeľňa bola zdieľaná s asi 3 inými izbami. Všetko by bolo v poriadku, keby sme zas nemali „šťastie“ na jedného „extrémne čistotného a poriadkumilovného“ čínskeho chlapca (chlapa) nevieme, všetci vyzerajú akosi moc mlado 😀 , ktorý rád sprchoval celý záchod (párkrát sme sa čudovali, prečo je všade v kúpeľni voda, v smetiaku, na stene, pod záchodom, za ním..všade..alebo čo vôbec stváral, radšej to ani nechceme vedieť).  Nanešťastie tam mal asi aj on vybavené dlhodobejšie ubytko, tak sme mali o nervy postarané. Ďalším plusom bolo, že kuchyňa nemala okrem jednoplatničky, mikrovlnky a mini chladničky žiadne vybavenie. Ani jednej jedinej vidličky, lyžičky, tanierika, hrnčeka, ničoho.

Clipboard-1

Po predošlých únavných a vyčerpávajúcich dňoch plných stresu sme samozrejme obaja ochoreli, veď keď sa darí, tak poriadne 😉 . Ešte šťastie, že si Maťko zobral svoj smaltový turistický hrnček, ktorý dostal od kolegovcov z práce, keď odtiaľ odchádzal. Tak sme si v ňom mohli dať aspoň zovrieť vodu na čaj a následne ho z neho aj vypiť 😀 .

IMG_4517

Podotýkam, na našu otázku, či je v tom dome pitná voda z kohútika, sme dostali odpoveď, že radšej ju piť nemáme. YESS!! 😀 Naše žalúdky si museli začať zvykať na príval instatných pokrmov a vecí do mikrovlnky.

IMG_3467

Časom sme si naskladnili nejaké plastové dózičky, kúpili aspoň 3 kusy lyžičiek a mali sme vytipované, čo môžeme v takých bojových podmienkach kupovať  a pripravovať 🙂 . Človek si proste ozaj zvykne na všetko. Samozrejme, najprv si dobre ponadáva 😀 . Stravovali sme sa väčšinou niekde vonku, sushi tu ide celkom na odbyt, no našťastie je celkovo z čoho vyberať. Väčšinu času sme trávili aj tak niekde v meste.

 

Na Downtown sme sa boli pozrieť aj z opačnej strany. Seabusom (niečo ako autobus, ale je to v podstate loďka pre veľa ľudí, ktorá premáva v pravidelných cca 15minutových intervaloch) sme sa odviezli do North Vancouveru, no nanešťastie sme sa nezdržali dlho, lebo začalo fúkať a bolo dosť nepríjmne. Nevadí, nabudúce pobeháme 🙂 .

IMG_4314IMG_4330IMG_3487IMG_4343IMG_4337

Aký by to bol Vancouver (pre domácich často aj „Raincouver“), keby aj nás nepokrstil svojím hustým a silným dažďom. Tak sme boli aj my nútení zaobstarať si dáždniky 🙂 . Našťastie to bola iba taká poldenná záležitosť, tak sa to dalo vydržať.

 

Dnes je ten deň. Kúpime skejty. Na Matejove neustále pískanie som musela súhlasiť, aj keď ja by som bola skôr za kúpu až neskôr, keď budeme mať vybavené trvalejšie ubytko a nebudeme sa už musieť snáď sťahovať s toľkými vecami. Z obchodu sme ale odchádzali obaja vysmiati 🙂 .

IMG_3495IMG_4361

„Ideme do Stanley parku, tam hlavne poskejtujeme, pobeháme na nich ostrov a pozrieme aj Shiwash rock,“ zahlásil, a už sme aj sedeli v buse. Teda skôr stáli, busy sú tu naozaj dosť prepchaté.

IMG_4365

Prvých pár metrov sme sa trošku pošúchali po dobrom chodníku na doskách a ďalej sa to zmenilo na taký mierny lesík, ba až prales 😀 . Ej, či bolo len dobre tým skejtíkom v našom náručí 😀 .

IMG_4363IMG_4367IMG_4379

Tak sme im spravili trošku výlet po Stanley parku. Navigácia šlapala na plné obrátky, a samozrejme, ako vždy sklamala 😀 .

IMG_4388

Menšia cik-pauza 😀

IMG_3530

Brodili sme sa pralesom a hľadali bájnu Shiwash rock. Matejov vnútorný pocitový kompas nás našťastie dostal na správnu cestu (po asi hodine blúdenia). Naspäť sme sa už dostali po normálnej cestičke na pobreží.

IMG_3540IMG_4427IMG_4426IMG_4410IMG_4401IMG_4456

Ďalšie dni nám veľmi rýchlo ubiehali, neustále sledovanie Craiglistu (inzertný portál, niečo ako náš Bazoš) a pracovných ponúk nás naplno zamestnávalo. Jasné, že pribežne sme prečesávali Vancouver a jeho okolie 🙂 . Ochutnali sme aj jedno z mnohých kanadských pív a veru chutilo 🙂 .

IMG_4467

V jeden piatkový večer sme sa dozvedeli o akcii v pube, kam zvyknú chodievať aj Slováci a Česi, tzv. Denman Taphouse. Vybehli sme na pivko-dve, nechali tam zopár desiatok doláčov, ale podnik super, parádna atmosféra aj prostredie.

IMG_4501IMG_3585IMG_3578IMG_4499

V podstate všetky tieto podniky majú príjemné prostredie a pôsobia štýlovo. Takmer všade ponúkajú kuracie krídelká na milióny spôsobov, nehovoriac o rôznych domácich burgroch a podobne.. Ďalším plusom je, že v podnikoch sa nesmie fajčiť. A celkovo fajčiari sú tu značne obmedzovaní na väčšine miest, skôr majú vyhradené priestory, kde to je povolené. A nie len to, balíček cigariet vás vyjde na niečo okolo 13 dolárov.

To najlepšie na záver…

IMG_4455IMG_4484

L

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s