Ó Vancouver, aký si len krásny…

Prvé dojmy z mesta? Jedným slovom – neskutočné! Od kedy sme prišli, svieti nám slniečko, a to vraj doteraz pršalo snáď niekoľko mesiacov vkuse (zima je tu v meste skôr o daždi ako o snehu).

IMG_3417

Hneď na ďalší deň sme sa opäť vybrali na potulky po meste a jeho okolí. Zvažovali sme, či si kúpiť/nekúpiť mesačný lístok na Skytrain (v podstate niečo ako metro, len nie je iba pod zemou, ale jazdí aj po povrchu 🙂 ). Nerobili by sme také drahoty, ale mesačná kartička na dve zóny, akú my potrebujeme, vychádzala 124 $ (cca 82 €). Jedna jazda 2,75 $. Rozhodli sme sa teda pre možnosť vlastniť mesačnú, čo pre nás znamenalo neobmedzený pohyb na Skytrain-e, busoch a dokonca aj na SeaBus-e. S odstupom hodnotíme tento krok ako veľmi dobrý 🙂 , pretože by sme riadne preplatili na jendorázových lístkoch.

IMG_4304

S mesačníkom vo vrecku sme sa vybrali na pláž Kitsilano, odkiaľ bol krásny výhľad na mesto, hory a okolie.

IMG_4195IMG_3382

Neboli sme žiaľ jediní, ktorí dostali tento nápad. Všade bolo množstvo ľudí, jedni jazdili na bicykloch, ďalší hrali na pláži volejbal, hádzali si fresbee, pár odvážlivcov (zväčša odvážlivkýň 😀 ) sa dokonca opaľovalo. Ja som pri tom vetríku od oceánu bola vďačná, že mám na sebe koženku 😀 .

FullSizeRenderIMG_4243IMG_4202IMG_4204

Čo vám budem hovoriť, atmosféra neskutočná, všade skupinky ľudí, ktorí si prišli oddýchnuť, zrelaxovať, vypadnúť z domu.. My sme preberali plán boja na ďalší týždeň, pretože sme dorazili práve na víkend, čo znamenalo, že úrady neúradovali, tak sme museli čakať do pondelka. Najprv sme potrebovali SIN number (social insurance number – číslo sociálneho poistenia), od ktorého sa následne odvíjalo založenie účtu v banke a kanadské telefónne číslo.

IMG_4234IMG_4237

Iba sme tak sedeli a nasávali túto parádnu atmosféru 🙂 , pojedli nejaké sendvičíky a išli smer Downtown ( alias centrum mesta ).

IMG_4223

Čo sa týkalo stravy, nebola to v týchto dňoch žiadna sláva, naše fitness figúry by sa nám veru nepoďakovali, ale nachodili sme snáď milióny kilometrov, takže výdaj bol určite vyšší ako príjem ( a žiaľ nie len ten kalorický 😀 ).

IMG_4252IMG_4257IMG_4259

Pekne popri pobreží sme si to obišli až k mostu Granville Bridge, ktorý vedie ponad zátoku False Creek. Nohy nás už začínali statočne pobolievať a most nemal konca 😀 .

IMG_4272IMG_4276

Modelka v akcii 😀

.

.

.

IMG_4278IMG_3421IMG_4282

Na druhej strane nám (mi) dal druhý dych prvý kanadský Thrift Store s názvom Wildlife. Zvnútra vyzeral parádne, mal atmosféru a dalo sa tam nájsť naozaj zopár parádnych vecí. Od oblečka, cez knihy, Cdčka, topánky, domáce spotrebiče, elektroniku, až po štýlový nábytok, z ktorého sme boli asi najviac milo prekvapení 🙂 .

IMG_4288IMG_3426IMG_3427IMG_3425

Po takmer násilnom Matejkovom  vytiahnutí mojej osoby z tejto predajne sme išli popozerať nejaké skejty. Dôvodom bolo hlavne to, že všetky cesty a chodníky sú v podstate bezbariérové, to znamená, že sa dá v pohode jazdiť naozaj takmer všade, navyše sa dá takto celkom rýchlo dostať kamkoľvek. Tak sme popozerali, čo nám Vancouver ponúka, a s prísľubom „uvidíme, čo bude“ sme sa pobrali do nášho náhradného domova.

 

Na AirBnB sme našli novo-pridanú ponuku v lokalite o ktorú sme mali záujem. Hneď sme to rezervovali na najbližšie cca 2 týždne a tajne dúfali, že predošlou nepríjemnou skúsenosťou s ubytkom sme si vyčerpali zásobu ubytovacieho nešťastia, a tento raz to bude v pohode 🙂 . Ďalší deň sme sa mohli nasťahovať a konečne odbremeniť našich parádnych hostiteľov, ktorým aj touto cestou chceme za všetko veľmi pekne poďakovať   🙂 .

 

L

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s