Konečne Vancouver!

Otvorím oči. Nesníva sa mi to. Po asi hodine spánku sa prebúdzam do reality a uvedomujem si, že to nie je sen. Sme na letisku vo Vancouveri, je 4:00 a my nemáme ubytovanie. Ležím na lavičke a rozmýšľam nad tým, kde sa stala chyba…

IMG_4146IMG_3320IMG_4151

Pri zajednávaní ubytka cez AirBnB sme samozrejme pozerali recenzie a aj hodnotenia. Cena tiež nebola najnižšia, všetko vyzeralo ok, no doteraz nechápem, ako za tú búdu mohol niekto dať kladné hodnotenie. Ale ok, ocitli sme sa v takejto situácii, tak ju musíme riešiť. Aj keď sme veľmi nahnevaní a zároveň zúfalí, veď kde by sme takto narýchlo niečo našli, Maťo píše okamžite sťažnosť na AirBnb, kde kvôli maximálne nevyhovujúcim podmienkam, žiadame o vrátenie peňazí a storno ubytovania.

 

Pozeráme Craiglist, Booking, AirBnB… píšem na Facebookovú stránku (áno, o 4tej v noci :D) Slovákov a Čechov vo Vancouveri, či náhodou nevie niekto o nejakom urgentnom ubytku pre nás. Nič. Sedíme, podriemkávame, Maťko si schrupol asi len 15 minút (chudáčik) a hneď som ho musela budiť, lebo som našla prijateľné ubytko cez AirBnb na pár dní. Museli sme sa poradiť, či to je vhodné riešenie. Poslala som žiadosť na schválenie a opäť sme čakali. Pracovníci letiska už na nás začali divne zazerať, no neboli sme jediní, ktorí trávili noc na letisku ako socky 😀 . Začalo sa rozvidnievať a letisko sa začínalo zapĺňať. Išla som zobrať nejaké kafíčko, lebo nám bola riadna zima, o tom, akí sme boli po celej noci nevyspatí a rozbití z predošlej 17 hodinovej cesty, ani nejdem písať.
Začali sa nám ozývať prázdne žalúdky, tak sme si to namierili do nejakého bufetíku 😀 . S plnými bruškami budeme mať snáď aspoň trošku lepšiu náladu :).   Vybrali sme si Wendy´s. V podstate nebolo toho zatiaľ moc otvoreného, tak sme nemali ani na výber 😀 . Aaaale bolo to tam dosť super 🙂 . Matejko zvolil raňajky anglického gentlemana pozostávajúce zo slaninky, vajíčka, zemiačkov a neviem čoho ešte, a ja som popri kradnutí z jeho plnej tácky baštila Wendinu ovsenú kašu s orieškami a brusnicami (bola naozaj výborná, nie príliš presladená a ani nie moc drahá, niečo okolo 3,50 doláčov, takže za mňa palec hore 😀 ).

IMG_3336
Pripojení na Wifi, za neustáleho sledovania AirBnB a FB účtu mi zrazu prišla správa na Messenger od neznámej kočky, či sme už niečo našli, a že kde sa práve nachádzame 😮 . Skoro som odpadla. Neuveriteľné. Že máme prísť zatiaľ k nim. Nemáme radi situácie, keď sme niekomu na obtiaž, no náš momentálny stav bol dosť biedny, tak sme nemali na výber. Bleskurýchlo sme sa zdekovali (pracovníci letiska si určite vydýchli, že sme odišli dobrovoľne 😀 ) a už aj sme mierili na Skytrain.
V cieľovej stanici nás už čakala Slovenka Anka so širokým úsmevom. Je neskutočné, že sa nás ujal úplne cudzí človek, ktorý sa nám rozhodol takto pomôcť. Nebyť jej, no, ktovie, či by sme na letisku nezotrvali iba do odchodu najbližšieho lietadla do Prahy 😀 . Zobrala nás k sebe domov, kde sme sa mohli trošku skultúrniť, osprchovať a oprať nejaké zanedbané veci ešte z Islandu 😀. Zoznámila nás s jej priateľom a ich známymi 🙂 . Dozvedeli sme sa všeliaké dôležité informácie týkajúce sa Vancouveru a života v ňom. Nové podnety nám nedovolili ani po prebdenej noci si pospať dlhšie ako hodinku. Boli sme úplne svieži a nabudení. Išli sme sa trošku „túlať“ a spoznávať okolie mesta, ktoré sa nám stane na nejakú dobu novým domovom.

IMG_4164IMG_4163IMG_4167IMG_4176IMG_3360IMG_4173IMG_4182IMG_4168
Večer nás naši noví kamoši zobrali do jedného z ich obľúbených podnikov – pivárne „Red Truck“, ktorá nás úplne očarila, a to nie len vynikajúcim pivom (dali sme si ochutnávku rôznych druhov), ale hlavne celkovou atmosférou, interiérom, vynikajúcim jedlom a záchodmi (!!!) 😀 .

IMG_3379IMG_4184IMG_4187

Tie boli naozaj bodkou k celkovému dojmu z tohto parádneho podniku 🙂 . Plní dojmov a plných brušiek sme išli do nášho dočasného náhradného domova, kde sme zaspali v momente, ako sme sa ocitli v blízkosti postele.

 

L

 

3 myšlienky na “Konečne Vancouver!

 1. budu aj nejake vlogy? Matej, na tej foto z ranajok…….ten pohlad poznam…..zebra, nalepky, ten priserny zvuk tej tlaciatne a ta hrozna rolka co sa nedala naspat poskladat……..spomen si ake to bolo absurdne 🙂 ide vam to paradne, drzim palce, len tak dalej, palec hore!

  Páči sa mi

  1. 😀ja ze aky jaster 😃😃nedopinalo mi chvilu…fu videii je kopa len nie je moc cas to strihat, ale uvidime neskor 😉 pamatam si tie chvile, kto je teraz stasny vyherca tejto funkcie? Diky moc snad sa tu udrzime chvilku 🙂 je to tu paradne

   Páči sa mi

   1. vyherca funkcie……no ked potrebuju si to vytacia, a ten rok tam musite vydrzat, ked to nepojde tak si povedz …když nemůžeš, tak přidej! to tusim povedal Emil Zatopek….

    Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s