Island deň tretí – druhá časť

Predošlou zastávkou sme ukončili všetky plánované aj neplánované stanice 😦  a pomaly sme sa vydali smerom do Rejkaviku.

IMG_3662IMG_3132IMG_3684IMG_3691IMG_3689

Tam sme mali na pláne obzrieť  koncertnú sálu Harpa, ktorá vyzerala novo a dosť moderne. Mimochodom, ako celé hlavné mesto. Všade sa niečo stavalo a takmer všetky budovy boli novopostavené a moderné. Dosť to kontrastovalo so zvyškom ostrova, ktorý sme mali možnosť vidieť.

IMG_3176IMG_3699IMG_3712IMG_3724IMG_3727

Čakala nás už iba cesta na letisko v Keflaviku. Mali sme ešte asi 2 hodiny do odovzdania auta, tak sme sa vybehli pozrieť ešte k stredisku Blue Lagoon, ktorá je pravdepodobne takým najoficiálnejším miestom na kúpanie sa v horúcich prameňoch. Majú to tam upravené a vybavené všetkým, čo ku kúpačke patrí. (Neviem presne, lebo som tam nebola, ale predpokladám 😀 z pár fotiek, čo som videla, jedno viem však isto, nechajú si za to aj zaplatiť a ceny začínajú niekde od 45 €). Určite to tam musí byť super, ale na našu „secret lagunu“ nedám dopustiť, a mám z toho oveľa lepší zážitok 🙂 . Nemenila by som.

IMG_3734IMG_3740IMG_3746

Za opätovného sprievodu silného vetra sme išli odovzdať auto, kde sa nám prihovorila veľmi milá dievčina z Poľska, ktorá je na Islande už 12 rokov a pracuje práve v spomínanej požičovni áut 🙂 .

 

Na letisku sme zamenili islandské koruny za kanadské doláče (vážne ich majú krásne), odovzdali batožiny a čakali na odlet.

IMG_3891IMG_3765

Dôležitá vec je, pokiaľ idete na Island.. Vždy keď sme niekde niečo kupovali, a tým pádom aj platili 😀 , sa nás pýtali, či chceme aj blok. Nechápali sme prečo, a samozrejme, načo by nám boli bloky..aaa chyba.. Na letisku sme na to prišli.. Vrátili by vám dane, čo ste na blokoch zaplatili..môže to byť?! Nie že by sme robili nejaké veľké nákupy, ale ako som už spomínala, Island nie je práve najlacnejšia krajina a minimálne za benzín sme čo-to zaplatili.. Tak sme mykli plecami (teda ja, veď čo už teraz zmôžem, Maťko trošku ponadával), možno nám to raz pánbožko vráti na deťoch 😀 . Mínus ale bol, že tam čakalo snáď najviac ľudí z celého letiska 😀 . Čakal nás vyše 6 hodinový let do Edmontonu cez spoločnosť Icelandair, ktorou sme mali letieť prvýkrát.

 

Keď aj píšem tento príspevok, práve som v lietadle, ktoré práve prekročilo hranice Kanady a čakajú nás ešte dobré tri hodiny letu. Chceli sme si trošku pospať, ale nejakí sme moc nabudení 😀 Leteli sme nad Grónskom a obloha bola práve bez jediného mráčika. Krása!!

IMG_3820IMG_3813

Ale späť k Icelandairu. Čo nás veľmi potešilo, bol vyšší štandard, na aký sme bežne zvyknutí (Ryanair a spol.), a to hlavne pri takomto dlhšom lete.  Pri vstupe do lietadla dostal každý fľašu vody Icelandic glacier (cíííí pána), a v sedačkách boli zabudované monitory s hudbou, filmami a podobne. Sedačky boli širšie a pohodlnejšie. Každý mal vankúšik a deky k dispozícii. Najlepšie na tom ale nebolo, že kávu sme mali zadarminko, ale to, že let nebol úplne plný, a sedačka vedľa nás zostala volnááá 😀 jupíí. Vytasili sme noťasy a začali spisovať príspevky na blog 😉 a jediné, čo nám to môže prekaziť, sú vybité notebooky.

IMG_3188IMG_3770IMG_3827IMG_3195IMG_3192

Až v lietadle sme zistili, čo môže za našu nepríjemnú skúsenosť s Islandským počasím 😀 , klíma ktorú nazývajú Loftslag.

IMG_3829

Inak, som zvedavá, ako prežijeme zmenu času, alias jetlag. Na Slovensku práve začína hlboká noc (cca 22:30), na Islande by bolo 20:30 a v Edmontone, kde pristaneme, sa opäť akoby vrátime v čase, 🙂 tam bude niečo okolo 18:00. Budeme hotoví, to mi je už teraz jasné. Tak sa s vami na dnes lúčim, dnešný deň (3.5.2017) budem musieť dokončiť v najbližšom čase (neviem ktorého pásma).

 

L

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s