Island, deň prvý

Ráno..zhon..sprcha, skrášľovanie, záverečné balenie a predbežné váženie batožiny… samozrejme, nejaké to kilečko mi utieklo tak hopsa s ním k Matejkovi 😀 do jeho úhľadne zabaleného kufra moje vyčaptané Conversky 😀 . Fotenie pred letiskom a záverečné lúčenie nám veru na dobrej nálade nepridalo… aaale, bez toho by to nešlo. Aspoň vieme, že na nás doma niekomu záleží a môžeme sa hocikedy vrátiť, keď aj s dlhým nosom.. Čo ale nebude náš prípad (!). Hope so.

IMG_2681IMG_2702
Check in..povykladať veškerú elektroniku, ktorej bolo mnoho, hodinky, telefón, topánky..proste všetko.. Super, check in zvládnutý.. Ideme sa pobaliť naspäť do baťúžkov. A hľadám..a hľadám..stále hľadám..neviem nájsť môj boarding ticket alias letenku. Chytá ma panika. Už chytá aj Mateja. Opäť vyhádzanie celého batoha a nič. Idem sa spýtať mojou biednou lámanou angličtinou (nech mi všetci svätí pomáhajú v tej Kanade), či ho náhodou nenašli. Našli, pfuh 😀
Duty free..hľadáme nejaké bagetky a nič nemajú. Vezmem nejaké maďarské kabanosy, šak čo, maso je dobré 😀 , slané tyčinky, keksíky, vodu a ideme na náš gate. Let bol super, prvýkrát sme leteli cez Wizzair ale máme pocit, že oproti Ryanairu tam je trošilinku viac miesta ( trošilinkou rozumej asi 1 cm ). Leteli sme cca 4,5 hodiny a celý čas nám slniečko svietilo do okienok, no o to väčšie bolo sklamanie keď sa po prílete do Keflaviku iba potvrdila predpoveď počasia, s ktorou sme síce počítali, no tajne v kútiku duše dúfali, že pršať nebude. Počkali sme na batožinu a išli vyzdvihnúť auto, ktoré sme si rezervovali cez Thrifty. Máme menší Peugeot (aj keď sme mali rezervovaný Ford Fiesta), asi vzniklo nejaké nedorozumenie alebo čo. Po tých pár metroch sme zmokli takmer do nitky, tak husto pršalo. Rýchlo sme sa nalodili, zapli navigačku smer Rejkavik a cestou sme zastavili v Bonuse (Island je pomerne drahý a tento obchodný reťazec je z tých menej finančne náročných) a nakúpili nejaké jedlo na jeden-dva dni (dobre, skôr na jeden 😀 ). Cestou do Rejkaviku sme si nemohli nevšimnúť, aké množstvo offroadových áut, od Chevrolletov, cez Nissany, Toyoty až po rôzne monstertrucky 😀 tu jazdia, z dôvodu výletov do terénu a podobne. V Rejkaviku sme si to namierili do katedrály Hallgrimskirkja, ktorá je naozaj obrovská a zvnútra pôsobí dosť moderne. Vyviezli sme sa aj do veže za poplatok prerátaný v našej mene cca 8 €. Výhľad sme očakávali trošku lepší, ale svoje robilo hlavne nepríjemné počasie, a preto to nebolo až natoľko excelentné.

image1IMG_2725IMG_3305IMG_2746IMG_2772

Príroda na Islande. Môžete vidieť milióny obrázkov, prečítať kvantá článkov, blogov a prezrieť veľa videí, no to, čo vás čaká, sa jednoducho nedá opísať ani nijak inak vyjadriť. Je to niečo ne-sku-to-čné!! Máte pocit, že ste sa ocitli v inom svete, na inej planéte, kde platia úplne iné pravidlá a pohybujú sa všeliaké zvláštne bytosti. Niekde v Stredozemi alebo v krajine škriatkov, obrov a ktovie čoho ešte. Človek sa nevie vynadívať, všade čierna zem, skaly obrastené lišajníkmi, machmi a im podobnými rastlinami. Zrazu spoza kopca vyskočia obrovské zasnežené hory, kusisko oceánu, či jazierka alebo gejzíry z ktorých ide množstvo horúcej pary. Obaja sme sa zhodli, že toto je presne to, čo si človek nedokáže kúpiť za žiadne peniaze. Sú to zážitky, ktoré si jednoducho budete pamätať navždy.

IMG_2773IMG_2778
Práve sme na izbe v mestečku Selfoss, kde sme si cez AirBnB rezervovali ubytko. Vyšlo nás to niečo okolo 80 € pre 2 na 2 noci, a samozrejme, že sme museli trošku pátrať, kým sme nenašli variantu, ktorá by nás nezruinovala. Je to tu útulné, čisté, voňavé a domáci sú veľmi milí 😀 .

3117121540086260
A aby som nezabudla..voda je tu pitná, no chutí ako naša „vajcovka“, lebo je termálna. A čo človek nespraví pre svoje zdravie, že? Bude ju piť predsa 😀 žiadne kupované balené vody 😀 .
Zajtra nás čaká budík na 4:00 takže si ubytka moc neužijeme. Časový posun je tu cca 2 hodky dozadu oproti našim doma, takže sme sa vlastne o dve hodiny vrátili v čase. Sme unavení, ale spokojní a hlavne zvedaví, čo nás bude čakať zajtra…

L

One thought on “Island, deň prvý

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s