Zajtra odchádzame

Tak, a prišlo aj na nás. Stále sme si vraveli a uisťovali sme sa, koľko času nám ešte zostáva, a zrazu je to tu. Zajtra na Sviatok práce 1.5.2017 nám naše veľké dobrodružstvo začína letom z Budapešti o 14:00. Na začiatok máme menšiu medzizastávku na Islande, zostávame tam pár dní aby sme stihli popozerať aspoň nejaký ten základík z toho, čo celý ostrov ponúka. Bohužial, nemožeme zostať dlhšie, už 3.5. poobede nám to letí smer Kanada. Na Isladne hneď po prílete požičiavame auto a letíme spoznávať zakladný Iceland Golden Circle. Najprv sme chceli na bezďakov 😃 spať dva dni v aute, ale bohužial nám predpoveď počasia zatiaľ nepraje, tak sme cez AirBnb našli nejaké to na Island Low-costove ubytko v mestečku Selfoss v srdci zlatého okruhu. Odtiaľ plánujeme výjazdy ku všetkým možným prírodným úkazom, ktoré nám čas a možnosti ponúkajú.

 

Dnes teda balíme kufre, čo vôbec nie je jednoduché, pretože vziať si veci na rok sa jednoducho nedá a my máme povolenú len jednu príručnú batožinu a jednu batožinu do podpalubia s max. hmotnosťou do 23 kg. Ale nejak sme to snáď zvládli, využili sme všetky cestovaťeľské triky typu rolovať oblečenie atď. Dúfame, že sme na nič nezabudli, ale to asi zistíme až v Kanade 😃.

IMG_2550

Na úsporu miesta sme vyskúšali aj vákuové vrecia, no žiadna sláva…

IMG_2595IMG_2594

Rolky everywhere

Posledná noc na Slovensku v najbližšej dobe, ráno skorý budíček, kontrola všetkých dôležitých vecí (hlavne: anj výpis z účtu, kartička s ročným poistením, POE, pas, medzinárodný vodičák, kreditky, nejaká hotovosť na začiatok, btw ak chcete na Slovensku zohnať Kanadský dolár tak jedine na objednávku, pobehali sme všetky možné banky, no nikde sme nezohnali ani cent, nevadí, meníme na letisku), ktoré potrebujeme pri vstupe do Kanady a ideme na cca hodinu a niečo trvajúcu cestu na Budapest Ferenc Liszt International Airport. Odtiaľ 4 a pol hodky na Island, odkiaľ sa budeme hlásiť ďaľším príspevkom…Zatiaľ teda ahojte všetci – sestry, rodičia, starí rodičia, kamaráti, Bucky a držte nám palce nech sa nestratíme a rozbehneme nejakú tú kariéru vo veľkom svete 😊 . Majte saaaaaaaaa!!!

IMG_2642

M

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s